کد خبر : ۱۳,۶۶۰
۱۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۳:۱۷
خارگ نیوز: ماموریت سرنشین دار "کرو-۱" که تاکنون چندین بار به تعویق افتاده است اکنون بنابر برنامه ریزی‌ها قرار است ۱۴ نوامبر سال جاری سوار بر موشک "فالکون ۹" شرکت "اسپیس ایکس" پرتاب شود.
به گزارش خارگ نیوز، ایستگاه فضایی بین المللی در حساب کاربری خود در اینستاگرام با انتشار یک ویدیو از تاریخ پرتاب ماموریت سرنشین دار "کرو-۱" خبر داد. در روز ۱۴ نوامبر سال جاری، فضانوردان ناسا به نام‌های "مایکل هاپکینز"(Michael Hopkins) ، "ویکتور گلاور"(Victor Glover) و "شانون واکر"(Shannon Walker) و سوئیچی ناگوچی(Soichi Noguchi) فضانورد ژاپنی برای شش ماه اقامت به ایستگاه فضایی بین المللی اعزام خواهند شد.
 
آنها طی این ماموریت فضاپیمای کرو دراگون خود که نام آن را "تاب آوری" (Resilience) نامیده‌اند برای شش ماه اقامت به ایستگاه فضایی بین‌المللی متصل خواهند کرد. پس از حضور در آنجا، فضانوردان عملیات به روزرسانی ایستگاه فضایی و آزمایشات علمی بسیاری را انجام خواهند داد تا داده‌های سودمندی را جمع آوری کنند.
 
این کار آنها گامی مهم در جهت آماده سازی انسان‌ها برای مأموریت‌های آینده به ماه و مریخ محسوب می‌شود. پرتاب برنامه‌ریزی شده کرو-۱ چندین بار به تعویق افتاده است. اولین تاریخ پرتاب آزمایشی ۳۰ اوت بود که سپس به اواخر سپتامبر ، بعد به ۲۳ اکتبر، سپس ۳۱ اکتبر(۱۰ آبان) و اکنون به ۱۴ ماه نوامبر تغییر یافت.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید