کد خبر : ۱۲,۹۷۱
۱ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۴۲
انتخابات شورای دانش‎آموزی در هزار و ۶۵۰ مدرسه بوشهر برگزار می‌شود
خارگ نیوز: دوره انتخابات شورا‌های دانش آموزی ۶ آبان در هزار و ۶۵۰ مدرسه استان بوشهر از طریق فضای شبکه شاد برگزار می‌شود.
به گزارش خارگ نیوز، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: بیست و سومین بیست و سومین دوره انتخابات شورای دانش‎آموزی همزمان با سراسر کشور سه‌شنبه ۶ آبان، در هزار و ۶۵۰ مدرسه استان و از طریق شبکه شاد برگزار می‌شود.
 
علی موحدی افزود: مدیران مدارس، شورا‌های دانش آموزی را باور داشته و در امور مربوط به برنامه ریزی و اداره امور آموزشگاه از توانمندی این شورا استفاده کنند.
 
او ادامه داد: تکریم عملی شخصیت دانش آموزان و تقویت خودباوری، مسئولیت پذیری و روحیه انتقادپذیری، کسب مهارت برای ایفای نقش در آینده و بهبود نظام تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی از طریق مشارکت دانش آموزان از اهداف مهم تشکیل شوراهای‌دانش آموزی است.
 
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه شورای مدارس پشتوانه مجلس دانش‌آموزی است، عنوان کرد: مشارکت مطلوب شورا‌های دانش آموزی در اداره مدارس منجر به تشکیل مجلسی کارآمد و موثر در بهبود فرایند‌های آموزشی و پرورشی می‌شود.
 
موحدی با بیان اینکه دانش آموزان پایه سوم ابتدایی تا پایان دوره متوسطه دوم می‌توانند در این انتخابات شرکت کنند، گفت: ۸۷ هزار دانش آموز دختر و ۹۱ هزار دانش آموز پسر استان واجد شرایط رای دادن و همچنین نامزدی در انتخابات هستند.
 
او افزود: پیش بینی می‌شود ۲۱ هزار دانش‌آموز دختر و ۱۸ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز پسر در همه دوره‌های تحصیلی داوطلب عضویت در انتخابات شورا‌های دانش‌آموزی مدارس استان شوند.
 
 معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اینکه ۱۲ هزار نفربه عنوان اعضای اصلی و علی البدل شورا‌های دانش آموزی انتخاب می‌شوند، بیان کرد: با توجه به جمعیت مدارس، تعداد اعضای شورا‌های دانش‌آموزی ۵ تا ۱۱ نفر عضو اصلی و ۲ نفر عضو علی البدل است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید