کد خبر : ۱۲,۹۶۷
۱ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۲۹
۳۰ سری جهیزیه به زوج های جوان دیری اهدا شد
خارگ نیوز: ۳۰ سری جهیزیه با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان با کمک منابع کمیته امداد امام خمینی و کمک یکی از افراد خیر روز پنجشنبه به زوج‌های جوان شهرستان دیر اهدا شد.
به گزارش خارگ نیوز، فرماندار دیر در این آیین گفت: در شرایط فعلی یکی از علت های افزایش سن ازدواج که نسبت به سایر علت ها ملموس تر است، مشکلات اقتصادی و معیشتی است که نگرانی در بین جوانان  ایجاد کرده است.
 
کریم علی حسنی افزود: راه حل این مشکل ورود نهادهای حمایتی و افراد خیر و ترویج فرهنگ ازدواج آسان و حمایت دولت در قالب تسهیلات بانکی است.
 
وی گفت: در شرایط حاضر همه باید دست به دست همدیگر دهیم تا بتوانیم از مشکلات موجود عبور کنیم.
 
معاون حمایتی کمیته امداد استان بوشهر گفت: اهدای جهیزیه و ازدواج آسان یکی از اولویت های اساسی امداد در استان است.
 
مسلم انیژپور افزود: امداد به تنهایی قادر به تامین جهیزیه زوج های جوان نیست و در این راستا از ظرفیت افراد خیر ، شرکت ها و موسسات خیریه باید بهره گرفت.
 
وی گفت: امداد استان برای سال جاری ۸۰۰ مورد جهیزیه برای زوج های جوان با اعتبار هشت میلیارد تومان در نظر گرفته که اعتبارات امسال  امداد در این بخش یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است و مابقی باید از ظرفیت افراد خیر و شرکت های پیرامونی تامین شود.
 
امام جمعه موقت بندر دیر گفت: همیاری با مستمندان و نیازمندان از سفارش بزرگان دین است.
 
حجت الاسلام ابراهیم بحرانی افزود: در شرایط فعلی جامعه بهترین و موثرترین کار ازدواج آسان و دوری از سخت گیری ها است.
 
رییس کمیته امداد امام شهرستان دیر گفت:  در هفت ماه امسال یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به ایتام واریز شده است و ۶۰۰ میلیون تومان نیز با کمک  افراد خیر جذب و در بخش تامین نیازهای ضروری منزل مددجویان هزینه شده است.
 
سید علی حسینی افزود: در برنامه کمک مومنانه کمیته امداد نیز با کمک سپاه پاسداران و مراکز نیکوکاری و افراد خیر۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بسته های غذایی و بهداشتی بین نیازمندان توزیع شد.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید