کد خبر : ۱۲,۸۹۱
۳۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۵:۰۹
اجرای پروژه DCS در کارخانه‌های ابوذر A و B خارگ
خارگ نیوز: عملیات اجرایی پروژه DCS در کارخانه‌های ابوذر A و B منطقه عملیاتی خارگ در حال انجام است.
به گزارش خارگ نیوز، علی ابدالی، مسئول پروژه سیستم DCS گفت: طراحی و اجرای سیستم Earthing و صاعقه‌گیر برای اتاق ITR با اجرای پروژه DCS در تأسیسات خشکی ابوذر، فروزان و درود ۱، Reference ولتاژ و اجرای زمین یکپارچه برای Field  و System حیاتی است که اجرای آن مطابق با استانداردهای روزآمد دنیا از سوی واحد برق و ابزار دقیق منطقه خارگ در حال انجام است.
 
وی افزود: برای حفاظت از ITR و پانل‌های کنترلی، سیستم صاعقه‌گیر Passive برای ساختمان CCR طراحی و اجرا می‌شود. با هم‌بندی کامل زمین مرجع برای کل کارخانجات و اتاق ITR و نیروگاه، سیستم و تجهیزات در برابر خطرهای ناشی از اضافه ولتاژ ایمن می‌شوند. در این راستا با نصب SPDها در مسیر تغذیه قدرت و نیز سیگنال‌های حیاتی ابزار دقیق، پایداری سیستم در برابر خطرات ناشی از صاعقه یا اضافه ولتاژهای گذرا افزایش می‌یابد.
 
ابدالی با بیان اینکه پروژه DCS تأسیسات خشکی ابوذر، فروزان و درود ۱ پس از سال‌ها که از خرید تجهیزات گذشته بود به‌وسیله کارکنان منطقه در سال جاری اجرا و عملیاتی شد، گفت: در این راستا سیستم کنترل قدیمی نیوماتیک که مشکلات فراوانی داشت و در جهان منسوخ شده بود با سیستم DCS جایگزین شد. از مزایای سیستم DCS افزایش بازدهی و دسترسی بهره‌برداری با قابلیت کنترل دقیق و بهینه فرآیند است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید