کد خبر : ۱۲,۴۲۰
۲۳ مهر ۱۳۹۹ ۲۲:۵۱
۵میلیارد تومان اعتبار ویژه طرح‌های عمران روستایی استان بوشهر تخصیص یافت
خارگ نیوز: ذیحساب بنیاد مسکن کشور از تخصیص ۵ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های عمران روستایی مسکن استان بوشهر خبر داد و گفت: در این راستا برای اجرای طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی ۵۰ درصد اعتبار آن ابلاغ شده است.
به گزارش خارگ نیوز، مرتضی بخشی ظهر امروز در نشست بررسی طرح‌های بنیاد مسکن استان بوشهر با تاکید بر نقش مهم این نهاد در توسعه زیرساخت‌ها در راستای تحقق مردم اظهار داشت: بنیاد مسکن نقش مهمی در رفع محرومیت در روستاها و شهرهای کم جمعیت دارد و در این راستا طرح‌های مهمی تدوین و عملیاتی می‌شود.
 
وی، با بیان اینکه ساخت مسکن ویژه محرومان یکی از دیگر ماموریت‌های بنیاد مسکن است گفت: در این زمینه طرح‌های بهسازی و مقاوم سازی واحدهای روستایی، ساخت مسکن در قالب طرح‌های گوناگون اجرا می‌شود.
 
ذی‌حساب بنیاد مسکن کشور از تخصیص اعتبارات امسال به بنیاد مسکن استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: در فاز نخست 5 میلیارد تومان به حوزه روستایی بنیاد مسکن استان بوشهر تخصیص یافته است
 
وی با اشاره به اجرای طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی خاطر نشان کرد: در این راستا برای اجرای طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی 50 درصد اعتبار تصویبی به استان بوشهر ابلاغ شده است.
 
بخشی، با تاکید بر حمایت از طرح‌های بنیاد مسکن تصریح کرد: امید می‌رود با حمایت استاندار بوشهر و همراهی مسئولان دستگاه‌های اجرایی، شاهد رشد و بالندگی روستاها در تمامی زمینه‌ها باشیم.
 
استاندار بوشهر هم با اظهار خرسندی از اجرای طرح‌های عمرانی بنیاد مسکن افزود: خدمات مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر در توجه به توسعه زیرساخت‌های عمرانی در نقاط مختلف قابل تقدیر است.
 
عبدالکریم گراوند با اشاره به بازدید از پروژه‌های بنیاد مسکن تصریح کرد: بسیار کیفیت ساخت و ساز در اجرای طرح‌های عمرانی بنیاد مسکن استان بوشهر مطلوب است.
 
وی قیمت تمام شده طرح‌های بنیاد مسکن استان بوشهر را مناسب دانست و بیان کرد: اجرای این طرح‌ها رضایت‌مندی بسیار مناسبی در بین مردم دارد که از عملکرد این نهاد قدردانی می‌شود.
 
استاندار بوشهر با تاکید بر حمایت و مساعدت در تسریع اجرای طرح‌های بنیاد مسکن استان گفت: مدیران جهادی و انقلابی نیاز به حمایت، همراهی و پشتیبانی دارند که امیدوارم  انشالله فضای کار و تلاش  در بنیاد مسکن همچون گذشته با شتاب بیشتری در حوزه روستاها انجام شود و شاهد رشد و بالندگی بنیاد مسکن در تمامی حوزه‌های کاری و خدمات رسانی در سطح روستاها باشیم.
 
مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر نیز با اشاره به تسهیلات طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی گفت: امسال برای بهسازی 2500 واحد مسکن روستایی استان برنامه‌ریزی و اعتبارات ان ابلاغ  شده است.
 
حمید حیدری‌بریدی، با بیان اینکه 50 درصد اعتبارات یاد شده به بانک‌های عامل ابلاغ شده خاطرنشان کرد: مردم در حال تشکیل پرونده و معرفی به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات بهسازی مسکن روستایی هستیم.
 
وی، با بیان اینکه سقف تسهیلات از 40 میلیون به 50 میلیون تومان افزایش یافته است افزود: در کنار آن از محل حساب 100 حضرت امام(ره) 8 میلیون تومان برای هر واحد مسکونی در مقاوم سازی مسکن روستایی کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.
 
مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر خاطرنشان کرد: سال گذشته از محل حساب 100 امام(ره) سال گذشته 4 میلیارد و 200 میلیون تومان کمک بلاعوض برای بهسازی مسکن روستایی پرداخت شد و ان‌شاءالله امسال هم این کمک‌ها به روستاییان کم بضاعت و بی‌بضاعت پرداخت می‌شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید