کد خبر : ۱۲,۱۱۳
۱۸ مهر ۱۳۹۹ ۲۱:۱۶
مانور آمادگی مقابله با آلودگی نفتی در دریا در پایانه نفتی خارگ برگزار شد
خارگ نیوز: مانور آمادگی مقابله با آلودگی دریایی با هدف ارتقاء ایمنی دریا نوردی و حفاظت از محیط زیست دریایی در اسکله های صادراتی پایانه نفتی خارگ برگزارشد.
به گزارش خارگ نیوز، عباس اسدروز هدف از برگزاری این مانور را لزوم آمادگی و سرعت عمل در برابر هرگونه آلودگی نفتی و ارزیابی توان تجهیزاتی موجود در هنگام مواجهه با سوانح به ویژه آلودگی دریا دانست.

وی در خصوص مراحل اجرای مانور اظهار داشت: طبق سناریوی طراحی شده پس از اعلام مشاهده لکه نفتی و بررسی میزان آلودگی، شرایط اضطراری اعلام و تیم های عملیاتی متشکل از HSE، عملیات دریایی، ترابری ، عملیات صادرات ، حراست و ... به صورت آماده باش در آمده و نسبت به آماده سازی شرایط عملیاتی مقابله با لکه نفتی اقدام گردید.

اسدروز ادامه داد: پس از انتقال تجهیزات، عملیات مقابله با آلودگی دریا انجام و عملیات بوم اندازی صورت گرفت.

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران اضافه کرد: در ادامه جمع آوری، شستشو، انتقال تجهیزات و پسماندهای عملیاتی انجام و مانور با موفقیت به پایان رسید.

اسدروز همچنین به انجام تمام مراحل مانور در حضور نمایندگان اداره کل بندر و دریانوردی بوشهر اشاره کرد و افزود این بازدید در راستای تمدید مجوز بهره برداری اسکله های صادراتی پایانه نفتی خارگ صورت پذیرفت.

وی در پایان تاکید کرد : برگزاری مانور می تواند نقش مهمی در افزایش آمادگی نیروهای مقابله با هرگونه آلودگی احتمالی و مسائل زیست محیطی ایفا کند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید