کد خبر : ۱۱,۴۷۲
۷ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۴۵
اروپا با خطر رکود ثانویه روبرو است/ اقتصاد ۱۲ درصد آب رفت
خارگ نیوز: اتحادیه اروپا در حال حاضر با موج دوم ویروس کرونا روبرو شده است که به اعتقاد کارشناسان اقتصادی می‌تواند یک بار دیگر آسیب شدیدی به اقتصاد این منطقه وارد کند.
به گزارش خارگ نیوز، به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، اتحادیه اروپا در حال حاضر با موج دوم ویروس کرونا روبرو شده است که به اعتقاد کارشناسان اقتصادی می‌تواند یک بار دیگر آسیب شدیدی به اقتصاد این منطقه وارد کند.
 
به علت محدودیت‌های قرنطینه‌ای شدیدی که در ۳ ماهه دوم امسال برای مقابله با اولین موج شیوع کرونا در منطقه یورو وضع شد، اقتصاد این منطقه ۱۱.۸ درصد آب رفت.
 
اقتصاددانان پیش‌بینی کرده بودند که در نیمه دوم ۲۰۲۰ اقتصاد اروپا از این سقوط ریکاوری شود اما حالا این پیش‌بینی‌ها با تردیدی جدی مواجه شده‌اند. بسیاری از دولت‌های اروپا در مواجهه با موج جدید مبتلایان، محدودیت‌های قرنطینه‌ای جدیدی را اعلام کرده و یا بازگشایی اقتصاد خود را کندتر کرده‌اند.
 
کارستن برزسکی، اقتصاددان ارشد آی‌ان‌جی، در مصاحبه با سی‌ان‌بی‌سی گفت: احتمال رکود اقتصادی ثانویه، یعنی آب رفتن مجدد اقتصاد اروپا در ۳ ماهه چهارم به شکل قابل‌توجهی افزایش یافته است.
 
او گفت که انتظار دارد در هفته‌های آتی محدودیت‌های قرنطینه‌ای بیشتری مانند آن‌چه در مادرید اسپانیا و لئون فرانسه وضع شده است، برقرار شود.
 
کریس ویلیامسون، اقتصاددان ارشد آی‌اچ‌اس مارکیت گفت: ریسک بزرگی وجود دارد که در ۳ ماهه چهارم شاهد یک رکود ثانویه باشیم.
 
داده‌های این هفته نشان داد که در ماه سپتامبر ریکاوری اقتصادی منطقه یورو متوقف شده است. شاخص مدیران خرید منطقه یورو در این ماه در ۵۰.۱ واحد قرار گرفت که حاشیه رشد بسیار اندکی را نشان می‌دهد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید