کد خبر : ۱۱,۰۵۰
۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ۱۹:۴۴
مراسم رونمایی از پرچم مرقد مطهر حضرت عباس (ع) در خارگ برگزار شد
خارگ نیوز: مراسم رونمایی از پرچم مرقد مطهر حضرت عباس (ع) با حضور مردم، خانواده شهدا و مسئولان در خارگ برگزار شد.
به گزارش خارگ نیوز، حجت‌الاسلام موسی کمالی امام جمعه خارگ عصر یکشنبه در این مراسم اظهار داشت: در آستانه چهلمین سالگرد دفاع مقدس هستیم، رژیم بعث عراق با تحریک استکبار به ایران و به‌ویژه این جزیره مهم و راهبردی حمله کرد.
 
وی افزود: مقاومت این جزیره در تاریخ ایران اسلامی ایران ثبت شده است، خوشحالیم که در جوار شهدای جزیره مقاوم خارگ هستیم. بعد از چهل سال افتخار داریم در حضور معزز خانواده شهدا و یادگاران دفاع مقدس، پرچم گنبد حضرت عباس (ع) را آوردیم در جوار شهدا رونمایی کردیم.
 
امام جمعه خارگ تصریح کرد: عاشورا یک درس تاریخی است، اگر حضرت عباس (ع) به این جایگاه رسید هر آنچه که داشت فدای امام زمان (عج) و امام حسین (ع) کرد، امام حسین (ع) هم هر آنچه که داشت به حضرت عباس (ع) داد.
 
کمالی گفت: چه برکت و عظمتی نصیب ما شده است، این پرچمی که امروز در محضرش هستیم یک سال بالای گنبد حضرت عباس بوده است و تأثیر می‌گذارد، این افتخاری است که که به‌واسطه عتبات عالیات جزیره خارگ این پرچم در جوار شهدای این جزیره رونمایی می‌شود، من یک خواسته دارم که انشاله پرچم نصیب ما کند این است که اربعین در جوار حرمش و خدمتکار زوار اربعین باشیم.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید