کد خبر : ۱,۱۰۱
۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۵:۳۱
فرهنگ دفاع مقدس در فضای استان بوشهر گسترش یابد
خارگ نیوز : استاندار بوشهر گفت: تبدیل فضای استان بوشهر به فرهنگ دفاع مقدس امر مهم و ضروری است که این مهم در هفته دفاع مقدس باید ترویج شود.
به گزارش خارگ نیوز، عبدالکریم گراوند عصر چهارشنبه در مسئولان دستگاه‌های اجرایی ضمن تسلیت ایام ماه محرم و گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: شهرداری‌های استان بوشهر باید بر اساس هفته دفاع مقدس برنامه‌ریزی و فضای شهرها را به فرهنگ دفاع مقدس تبدیل کنند.

وی تصریح کرد: ظرفیت خیران و سمن‌ها در اجرای برنامه‌های هفته دفاع مقدس باید بهره برد و تمام برنامه‌های هفته دفاع مقدس بر اساس برپایی کنگره سرداران و دو هزار شهید استان بوشهر برنامه‌ریزی شود.

گراوند بیان کرد: با توجه به برگزاری کنگره سرداران و دو هزار شهید استان بوشهر در مرکز استان باید از هم‌اکنون برنامه‌های این کنگره کلید بخورد که نقش شهرداری در این عرصه حائز اهمیت است.

استاندار بوشهر بابیان اینکه تعامل دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی مختلف برای تحقق فرهنگ دفاع مقدس ضروری است گفت: در هفته دفاع مقدس باید دانش آموزان و دانشجویان با فرهنگ حماسه‌آفرینی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس آشنا شوند.

گراوند تصریح کرد: نمایشگاه آثار دفاع مقدس در مدارس پسرانه و دخترانه استان برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: جنگ اقتصادی دشمن که بر کشور تحمیل‌شده باید در این راستا از سرمایه ارزشمند فرهنگ هشت سال دفاع مقدس استفاده کرد.

ضرورت استفاده از فرهنگ هشت ساله دفاع مقدس برای شکست دشمن

استاندار بوشهر گفت: امنیت پایدار و اقتدار ایران اسلامی نشأت گرفته از فرهنگ هشت سال دفاع مقدس و حماسه‌آفرینی رزمندگان است و رزمندگان اسلام در جنگ هشت ساله با تأسی و پیروی از قیام عاشورا توانستند دشمنان را شکست دهند و امروز در شرایط جنگ تحمیلی نیز با استفاده از فرهنگ هشت ساله باید این مسیر ادامه یابد.

وی بیان کرد: در هفته دفاع مقدس باید از تمام ظرفیت‌ها برای ترویج آرمان و حماسه‌آفرینی رزمندگان در شرایط جنگ تحمیلی اقتصادی استفاده کرد.

گراوند بیان کرد: نمایشگاه آثار دفاع مقدس در همه شهرستان‌های ۱۰ گانه استان بوشهر برپا می‌شود.

استاندار بوشهر بابیان اینکه تجلیل از خانواده معظم شهدا از جمله فرزندان و اولیاء شهیدان و رزمندگان باید به یک فرهنگ تبدیل شود گفت: امسال کنگره سرداران و دو هزار شهید استان بوشهر برگزار می‌شود.

گراوند خاطرنشان کرد: استان بوشهر در عرصه جهاد و ایثار دارای کارنامه درخشان با پیشینه تاریخی ارزشمند است که در این راستا باید با پشتوانه برگزاری کنگره سرداران و دو هزار شهید استان بوشهر، فرهنگ دفاع مقدس در همه رده‌های سنی جامعه متبلور شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید