کد خبر : ۱۰,۹۵۴
۲۷ شهریور ۱۳۹۹ ۱۸:۵۶
سرماخوردگی نه، کرونا دارید!
خارگ نیوز: دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: این روز‌ها چیزی به نام سرماخوردگی نداریم، اگر علامت‌دار هستید کرونا حساب کنید و زمان را از دست ندهید.
سعید کشمیری دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر بیان کرد:  در حال حاضر ۳۰۲ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند.
 
او ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۹ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند.
 
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر افزود:  در ۲۴ ساعت گذشته ۳۴ مورد از بستری‌های بخش‌های کرونایی در استان بوشهر با حال خوب از بیمارستان مرخص شده‌اند که از این تعداد ۲۳ مورد مثبت قطعی بوده‌اند.
 
دکتر کشمیری عنوان کرد: دو نفر از همشهریانمان سه‌شنبه و ۶ نفر نیز روز چهار شنبه فوت شده‌اند که تست کرونایشان امروز مثبت اعلام‌شده است.
 
او افزود: موارد فوت شده در رده سنی ۲۸ تا ۹۴ سال هستند که دو مورد بدون بیماری زمینه‌ای و بقیه موارد دارای بیماری‌های زمینه‌ای فشارخون بالا، دیابت، چربی خون بالا، بیماری قلبی بوده‌اند.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه هم‌اکنون ۴۸ مورد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند افزود: از این تعداد در حال حاضر ۱۸ مورد از آن‌ها با کمک دستگاه تنفس می‌کنند.
 
دکتر کشمیری افزود: کل موارد مثبت از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان بوشهر تاکنون ۱۱ هزار و ۵۳۹ بوده است.
 
او بیان کرد: متخصصان و محققان بهداشتی و پزشکی استفاده از ماسک را در پیشگیری از شیوع و ابتلا به ویروس کرونا موثر می‌دانند، نهادینه‌سازی این فرهنگ برای جامعه ضرورت و تکلیفی است که باید برای همه افراد جا بیفتد.
 
دبیر ستاد مبارزه با کرونا  افزود: رعایت اصل دوری از شنبه راهبردی است که در صورت به‌کارگیری از سوی افراد، خانواده‌ها و جوامع نقش قابل‌توجهی در کنترل اپیدمی کووید-۱۹ خواهد داشت.
 
دکتر کشمیری تاکید کرد: این روز‌ها چیزی به نام سرماخوردگی نداریم، اگر علامت‌دار هستید کرونا حساب کرده و زمان را از دست ندهید و دیگران را آلوده نکنید.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید