کد خبر : ۱۰,۸۶۰
۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۹:۳۸
دانش آموزان ماسک سه لایه استاندارد استفاده کنند
خارگ نیوز:‌رئیس سازمان نظام پزشکی استان بوشهر گفت: ماسک پارچه‌ای قابلیت پوشش ویروس را ندارد و دانش آموزان باید از ماسک سه لایه استاندارد استفاده کنند.
به گزارش خارگ نیوز، سید حسن معینی رئیس سازمان نظام پزشکی استان بوشهر بیان کرد: دو نکته مهم هنگام برگزاری کلاس‌های حضوری در مدارس باید رعایت شود یکی رعایت فاصله اجتماعی و دیگری استفاده از ماسک.
 
او ادامه داد: هر چه فاصله میان دانش آموزان و دانش آموزان و معلم در کلاس بیشتر باشد امکان انتقال ویروس کرونا کمتر می‌شود؛ بنابراین باید از کلاس‌های بزرگ استفاده شود که فاصله‌ها بیشتر باشد.
 
رئیس سازمان نظام پزشکی استان بوشهر افزود: اگر چه بهتر است کلاس‌ها سامانه تهویه مناسبی داشته باشند، اما اگر کلاس هواکش نداشت در صورت نیاز به حضور دانش آموزان در مدرسه، در اتاق‌هایی که پنجره زیادی دارند کلاس برگزار شود و پنجره‌ها را بازبگذارند تا هوا مرتب جریان داشته باشد.
 
معینی عنوان کرد: از سوی دیگر باید مدت زمانی که افراد در کلاس زیر یک سقف حضور دارند، تا جایی که ممکن است کمتر شود.
 
او استفاده از ماسک را نکته مهم دیگر در زمان حضور دانش آموزان در مدرسه برشمرد و گفت: در شرایط کنونی جایز نیست که ماسک را در منزل تهیه کنیم. زیرا ماسک پارچه‌ای قابلیت پوشش ویروس را ندارد و باید از ماسک استاندارد سه لایه پزشکی که به ماسک پرستاری یا جراحی مشهورند، استفاده شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید