کد خبر : ۱۰,۸۵۳
۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۹:۰۲
رینگ فیبرنوری قشم، کیش و خارگ با حضور وزیر ارتباطات افتتاح شد
خارگ نیوز: رینگ فیبرنوری جزایر قشم و کیش از استان هرمزگان و خارگ استان بوشهر با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سالن مرکز بین‌المللی رشد قشم افتتاح شد.
به گزارش خارگ نیوز، رینگ فیبرنوری جزایر قشم و کیش از استان هرمزگان و خارک استان بوشهر با 376 میلیارد ریال اعتبارات طرح‌های ملی، نقش مهمی در مسیر پُشتیبان فیبرنوری جزایر قشم، کیش و خارک خواهد داشت.
 
با توجه به اینکه در جهان کنونی توسعه و تقویت دولت الکترونیک از نیازهای ضروری محسوب می‌‌شود و دنیا به سمت بهره‌گیری از فناوری‌های جدید و هوشمندانه در حال حرکت است، این طرح نقش ارزشمندی در حوزه ارتباطات در این بخش از جنوب کشور خواهد داشت.
 
در مراسم افتتاح این طرح، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به همراه هیئت همراه و دو تن از نمایندگان مردم قشم در مجلس شورای اسلامی، استاندار هرمزگان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، فرماندار این شهرستان و امامان جمعه قشم حضور داشتند.
 
‌‌مدیرکل ارتباطات زیرساخت استان هرمزگان در این مراسم اظهار داشت: این پروژه در دو بخش متمایز (جزیره کیش و خارک) و (جزیره قشم) اجرا شده است. در بخش نخست 23 کیلومتر مسیر دریایی، 28 کیلومتر مسیر ساحلی و 19 کیلومتر کابل‌کشی درون جزیره کیش و 43 کیلومتر کابل‌کشی دریایی از جزیره خارک انجام شده است.
 
به گفته علی‌اصغر ابوالقاسمی، با بهره‌برداری از این طرح، مسیرهای یاد شده دارای پروتکشن شده و احتمال قطعی شبکه به حداقل می‌رسد.
 
‌مدیرکل ارتباطات زیرساخت استان هرمزگان افزود: در مسیر جزیره قشم نیز 9 کیلومتر مسیر دریایی احیا، سه کیلومتر مسیر دریایی از پُل به لافت احداث و 64 کیلومتر نیز درون جزیره کابل‌کشی شده است. مجموعا 78 کیلومتر کابل‌کشی فیبرنوری دریایی انجام شده که  حدود 45 درصد آن در هرمزگان است و حجم کابل‌کشی خشکی این استان نیز 111 کیلومتر است.
 
رفع نقص آزمایش تحویل پروژه نور 2 با افزون بر 600 کیلومتر کابل‌کشی در جزایر خلیج‌فارس که از پیش اجرا شده بود نیز امروز انجام و برای ورود به مدار در صورت لزوم آماده شد.
کلیدواژه ها: جزیره خارگ 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید