کد خبر : ۱۰,۸۴۰
۲۵ شهریور ۱۳۹۹ ۲۰:۳۸
تعیین تکلیف سوال ۲۱ تن از نمایندگان از وزیر نفت در کمیسیون انرژی
خارگ نیوز: سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از تعیین تکلیف سوال ۲۱ تن از نمایندگان از وزیر نفت در خصوص محکومیت ایران در پرونده و قرارداد گازی ترکمنستان در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.
به گزارش خارگ نیوز، مالک شریعتی نیاسر، در گفت و گو با خبرنگاران، ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون انرژی میزبان رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی بودیم و گزارشی ازفعالیت های این بخش مطرح شد و درخواست های خود را به صورت مکتوب تقدیم رئیس محترم کمیسیون جناب آقای دکتر عباسی کردند.
 
وی در ادامه اظهار کرد: در جلسه امروز در خصوص تعیین تکلیف سوال 21 نفر از نمایندگان از آقای بیژن زنگنه وزیر نفت در خصوص محکومیت ایران در پرونده و قرارداد گازی ترکمنستان نیز بحث و بررسی شد. در این خصوص دو نامه به کمیسیون واصل شده بود. نامه اول را جناب آقای سید محسن دهنوی عضو هیات رئیسه مجلس و طراح اولیه سوال نوشته بود که در آن اعلام کرده است باتوجه به توضیحات وزیر نفت در جلسه کمیسیون و حضور خودش در جلسات کارشناسی داخل وزارت نفت، نسبت به سوال قانع شده است و لذا درخواست کرده که سوال به صحن علنی ارجاع نشود.
 
نماینده مردم تهران در ادامه تصریح کرد: نامه دوم توسط 12 نفر از دیگر نمایندگان سوال کننده از جمله بنده (مالک شریعتی) که در جلسه بررسی سوال از آقای زنگنه هم نیمی از 15 دقیقه وقت را به عنوان یکی از سوال کنندگان صحبت کرده بودم ، خطاب به رئیس کمیسیون انرژی نوشته شده بود مبنی بر اینکه باتوجه به کسب اطلاع از توضیحات وزیر نفت در جلسه کمیسیون، قانع نشده اند و خواستار ارجاع سوال به صحن علنی هستند.
 
وی در ادامه تاکید کرد: برداشت آقای دکتر عباسی رئیس محترم کمیسیون به عنوان اداره کننده جلسه از آیین نامه این بود که چون آقای سید محسن دهنوی از توضیحات آقای مهندس زنگنه وزیر نفت و همکاران ایشان در وزارتخانه قانع شده است کفایت می کند و قانع نشدن سایر نمایندگان سوال کننده حقی برای آنها ایجاد نمی کند و لذا سوال به صحن علنی ارجاع نمی شود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید