کد خبر : ۱۰,۷۵۸
۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۴:۰۰
واکسن آنفلوانزا از ابتلا به کرونا پیشگیری نمی‌کند
خارگ نیوز: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تاکید کرد: تزریق واکسن آنفلوانزا از ابتلا به کرونا پیشگیری نمی‌کند و فقط به فرد اطمینان می‌دهد که اگر در ۶ ماه آینده بیمار شد، بیماری او آنفلوانزا نیست.
به گزارش خارگ نیوز، سعید کشمیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر بیان کرد: آنچه لازم است درباره واکسن آنفلوانزا بدانیم این است که‌ این واکسن از ابتلا به کرونا پیشگیری نمی‌کند.
 
او افزود:  تزریق واکسن آنفلوانزا تنها برای گروه‌های هدف که وزارت بهداشت تعیین کرده است توصیه می‌شود.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر با اشاره به تامین واکسن مورد نیاز در کشور ادامه داد: واکسن آنفلوانزا برای بعضی از گروه‌های هدف به‌صورت رایگان توزیع می‌شود.
 
کشمیری عنوان کرد: توزیع واکسن آنفلوانزا به شکل مشترک و همزمان در کشور و بر اساس سهمیه صورت خواهد گرفت که به‌محض ورود به استان در داروخانه‌های خصوصی و مراکز بهداشت توزیع‌ می‌شود تا گروه‌های هدف برای دریافت آن اقدام کنند.
 
او تاکید  کرد: باید به خاطر داشته باشیم که تزریق واکسن آنفلوانزا از ابتلا به کرونا پیشگیری نمی‌کند و فقط این اطمینان را به ما می‌دهد که اگر در ۶ ماه آینده فردی بیمار و علامت‌دار شد، بیماری او  آنفلوانزا نیست.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: باید تا زمان اتمام مراحل تولید واکسن کرونا همچنان دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنیم.
 
کشمیری گفت: واکسنی برای کرونا به کشور وارد خواهد شد که تمام آزمون‌ها و مراحل تولید را به‌خوبی پشت سر گذاشته، و مورد تایید سازمان بهداشت جهانی باشد، اما هنوز هیچ واکسنی همه این مراحل را طی نکرده است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید