کد خبر : ۱۰,۶۲۰
۲۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۴:۲۳
۴۰ کیلومترمربع آلودگی نفتی خلیج فارس در اطراف میدان نفتی ابوذر پاکسازی می‌شود
خارگ نیوز: معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهربا اشاره به آلودگی نفتی در اطراف سکوی نفتی ابوذر در خلیج فارس گفت: این آلودگی نفتی به وسعت ۴۰ کیلومتر مربع با تلاش تیم تخصصی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر پاکسازی می‌شود.
به گزارش خارگ نیوز، محمد قاسمی با اشاره به اعلام آلودگی نفتی در میدان نفتی ابوذر در خلیج فارس اظهار داشت: پیرو دریافت تصاویر ماهواره‌ایی از مرکز کمک‌های متقابل در موارد اضطراری در دریا مبنی بر رویت لکه آلودگی در غرب سکوی نفتی ابوذر در خلیج فارس بلافاصله برنامه‌ریزی و هماهنگی برای اعزام تجهیزات و نیروها انجام شد.
 
وی از عملیات بارگیری تجهیزات مقابله با آلودگی دریایی خبر داد و بیان کرد: این تجهیزات شامل بوم فراساحلی و اسکمیر و بیش از 30 بشکه مواد امحا کننده دیسپرسنت بر روی شناور خلیج فارس انجام شد.
 
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه تجهیزات به‌همراه کارکنان مجرب، عملیات مقابله با آلودگی نفتی در دریا به موقعیت گزارش شده اعزام شدند خاطر نشان کرد: هماهنگی برای انتقال  شناور یدک‌کش از بندر امام(ره) انجام و شناور ناجی 8 از جزیره خارگ برای پایش آلودگی به موقعیت اعزام شد.
 
قاسمی با بیان اینکه  شناور ناجی 8 لکه آلودگی نفتی را به صورت وسیع و پراکنده در اطراف میدان نفتی ابوذر در خلیج فارس رویت کردگفت: همزمان شناور صبور2 از بندر امام خمینی(ره) برای مشارکت در عملیات مهار و پاکسازی به موقعیت اعزام شد.
 
وی از آغاز عملیات بوم‌اندازی و استفاده از امحاء کننده‌های شیمیایی برای مهار آلودگی نفتی خبر داد و تصریح کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده، عملیات بوم‌اندازی و استفاده از امحاء کننده‌های شیمیایی توسط یدک‌کش‌های مجهز به بازوی پایش مواد زایل کننده نفت در دستور کار قرار دارد.
 
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه آلودگی نفتی به وسعت 40 کیلومتر مربع با تلاش تیم تخصصی پاکسازی می‌شود افزود: منشا آلودگی نفتی در اطراف میدان و سکوی نفتی ابوذر در خلیج فارس  در دست بررسی است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید