کد خبر : ۱۰,۵۱۲
۱۹ شهریور ۱۳۹۹ ۲۰:۰۳
لکه نفتی پاکسازی شد/ عملیات در نزدیکی سکوی نفتی عربستان
خارگ نیوز: معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از انجام عملیات پاکسازی در نزدیکی سکوی نفتی عربستان خبر داد و گفت: یک لکه نفتی در ۶۰ مایلی بندر بوشهر پاکسازی شد.
به گزارش خارگ نیوز، محمد قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگاران  اظهار داشت: به دنبال اعلام گزارشی مرکز همکاری‌های متقابل در اضطرارهای دریایی مستقر در خلیج فارس مبنی بر رؤیت لکه نفتی در نزدیکی سکوهای نفتی العربیه عربستان بلافاصله کنترل آلودگی در دستور کار قرار گرفت.
 
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اضافه کرد: ۱۰ نفر از پرسنل پس از استقرار تجهیزات مقابله با آلودگی بر روی شناورهای هدایت ۳ و خلیج فارس به محل اعزام شدند.
 
وی با اشاره به اعزام یک فروند بارج جابیرو از بندر بوشهر برای دپوی مواد زائد نفتی خاطرنشان کرد: همچنین شناور ناجی ۱۸ نیز به منظور پایش از بندر محمد عامری به محل اعزام شد.
 
قاسمی وسعت آلودگی را حدود یک مایل مربع عنوان کرد و افزود: عملیات بوم‌اندازی با استفاده از یدک‌کش خلیج‌فارس حامل تجهیزات مقابله با آلودگی از جمله بوم فراساحلی به طول ۲۵۰ متر انجام شد.
 
وی از مهار لکه نفتی با پهن کردم ۴۰ سکشن از بوم خبر داد و گفت: با استفاده از اسکمیر مستقر بر روی شناور هدایت ۳ عملیات پاکسازی مواد نفتی انجام شد.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید