کد خبر : ۱۰,۱۷۲
۱۳ شهریور ۱۳۹۹ ۱۴:۱۶
شعار هفته دفاع مقدس "ما قوی هستیم"
خارگ نیوز، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر گفت: برنامه‌های پاسداشت چهلمین سالروز دفاع مقدس امسال با شعار "ما قوی هستیم" تدوین شده‌است که این پیام باید در این مناسبت بامحتوا و پررنگ در جامعه متجلی شود.
به گزارش خارگ نیوز، سرهنگ علیرضا غریبی روز پنجشنبه در جلسه هماهنگی برنامه‌ریزی گرامیداشت هفته دفاع مقدس در فرمانداری گناوه افزود: برنامه‌های چهل سالگی دفاع مقدس با این شعار مهم محوری و راهبردی تدوین شده‌است و این روند از سوم خردادماه امسال به مناسبت عملیات بیت‌المقدس آغاز شد و تا پایان سال ادامه خواهد داشت.
 
وی اظهارداشت: برای پربارتر و باشکوهتر برگزار شدن پاسداشت چهلمین سالروز دفاع مقدس براساس ابلاغیه و دستوارالعمل صادره از مرکز کشور، ستادهای استانی و شهرستانی تشکیل شده‌است.
 
غریبی گفت: در هفته دفاع مقدس امسال برنامه‌هایی متفاوت و بامحتواتر از گذشته بدلیل بیماری کرونا پیش‌بینی شده‌است که دیدار  و بیانات گهربار رهبرمعظم انقلاب بصورت ارتباط ویدیویی با ستادهای استان‌ها از جمله بوشهر و تجلیل از پیشکسوتان رزمنده  از برنامه‌های شاخص آن است.
 
وی بیان کرد: طبق ابلاغیه کشوری قرار است از یک میلیون پیشکسوت تجلیل شود که سهمیه استان بوشهر ۱۰ هزار نفر و شهرستان گناوه ۲۰۰ نفر تعیین شده‌است.
 
وی گفت: برپایی نمایشگاه دفاع مقدس در بوشهر مرکز این استان یکی دیگر از برنامه‌های هفته دفاع مقدس است که باتوجه به اعلام ستاد مبارزه با کرونا در ساعت‌های خاصی باز می‌شود و در سطح شهرستان‌ها نیز قابلیت انجام آن با رعایت پروتکل‌های بهداشتی وجود دارد.
 
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان بوشهر ادامه داد: هفته دفاع مقدس امسال که تقارن با پاسداشت سالروز چهلمین جنگ تحمیلی عراق علیه ایران دارد، بدلیل بیماری کرونا متفاوت‌تر از سال‌های قبل اما با کیفیت و پرمحتواتر در تمامی شهرستان‌ها برگزار خواهد شد.
 
وی بیانکرد: نقش بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ستادی و هماهنگ کننده در استان بوشهر است و برنامه‌های آنان با هدف‌گذاری ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تهیه و تدوین شده‌است.
 
غریبی با بیان اینکه  توجه به تالیف کتاب در حوزه دفاع مقدس باید در شهرستان‌ها در دستور کار  قرار گیرد، گفت: باتوجه به اینکه در این زمینه سهمیه به شهرستان‌ها اختصاص یافته‌است، گناوه با همکاری ادارات و نویسندگان نسبت به  تالیف و چاپ ۱۰ کتاب در این حوزه برای امسال برنامه‌ریزی کند تا بتوانیم به نوعی حق شهدا، ایثارگران و رزمندگان را در این حوزه ادا کنیم.
 
وی افزود: تشکیل هیات امنا، ایجاد مرکز فرهنگی و رفاهی در یادمان شهدای گمنام و شناسنامه دار شدن این یادمان در شهرستان ها ضرورت دارد و در دستور کار قرار گیرد.
 
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان بوشهر بیان کرد: شهرستان گناوه در حوزه دفاع مقدس یکی از شهرستان‌های مهم استان بوشهر است و جایگاه ویژه ای دارد.
 
وی گفت: باتوجه به اهمیت دفاع مقدس و جایگاه استان بوشهر در کشور، در شرایط کنونی نیاز است همه دستگاه‌ها و نهادهای متولی نهایت همکاری تعامل و هم افزایی را در باشکوه برگزار شدن برنامه‌های هفته دفاع مقدس داشته باشند
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید