کد خبر : ۵۴,۱۸۲
۱۳ آذر ۱۴۰۱ ۱۹:۲۴
یکه تازی بانک هامقابل قانون جوانی جمعیت/فروش وام ازدواج رونق گرفت
سخت گیری روزافزون بانک ها در اعطای وام ازدواج و ناتوانی زوج ها در برآوردن این پیش شرط ها، سبب رونق فروش وام ازدواج به عنوان مهم ترین بخش حمایتی قانون جوانی جمعیت در استان شده است.
: قانون «جوانی جمعیت» دولت را بر آن داشت که بانک مرکزی را مکلف کند ارائه وام ازدواج را تسهیل تا در کمترین زمان ممکن تحویل متقاضیان شود.
 
با وجود اخبار متعددی که از ابتدای سال جاری مبنی بر ارائه وام قرض الحسنه ازدواج در کمتر از یک ماه و یا آسان گرفتن بانک‌ها در خصوص ضامن شنیده شده اما واقعیت نشان می‌دهد این اخبار، بازار خرید و فروش این وام را داغ‌تر کرده و زور تبصره‌های قانون جوانی جمعیت به بانک‌ها نرسیده است.
 
این روزها در سایت‌های متعدد شاهد خرید و فروش تسهیلات ازدواج هستیم و بسیاری از زوجین به راحتی و با مبالغی حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد حاضر به فروش این وام می‌شوند.
 
این مسأله در استان هم وجود دارد و در و دیوار شهر و فضای مجازی از اطلاعیه‌های خرید و فروش وام ازدواج پر شده است.
 
اینکه چرا برخی از زوج‌ها عطای تسهیلات قرض الحسنه را به لقایش بخشیده، یا اینکه خریداران این وام‌ها چه کسانی هستند؟ و یا تکلیف زوج‌های نیازمندی که پشت صف دریافت همچنان ایستاده اند چه می‌شود؟ از جمله سوال‌هایی است که این گزارش سعی در پاسخ به آنها دارد.

 

سخت گیری بانک‌ها در تأیید ضامن، عدم توانایی بازپرداخت اقساط و ناآگاهی زوجین از مشکلات حقوقی در ادامه کار، سبب شده تا برخی از زوجین اقدام به فروش وام ازدواج خود کنند لذا لازم است تا مسئولان طرحی را اجرایی کرده تا این وام به سهولت دست متقاضی واقعی برسد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید