کد خبر : ۴۶,۳۶۳
۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ۱۴:۳۴
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان به رانندگان برای صحنه زنی معتادان متجاهر و عابران سودجو با تصادف ساختگی هشدار داد.
سرهنگ فرخ جمالی گفت: به تازگی برخی از عابران سودجو با کمین در بلوار‌های شهر از جمله بلوار نجفی، ارتش، فرودگاه و دیگر معابر ابتدا اقدام به شناسایی رانندگان کرده و اغلب رانندگان مسن و بانوان را برای اجرای نقشه خود انتخاب می‌کنند.
 
او افزود: آن‌ها حین عبور خودرو با سرعت کم خود را به وسیله نقلیه زده و با افتادن به زمین و ناله کردن راننده بی گناه را مستاصل کرده و در این حین چند نفر از همدستان عابر به ظاهر مجروح، با حضور در سر صحنه تصادف، دور راننده را احاطه و نقشه خود را عملی می‌کنند.
 
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان می گوید: افرادی که در سر صحنه تصادف حضور دارند به بهانه دلسوزی از راننده می‌خواهند با پرداخت وجهی به فرد مجروح خود را از دردسر رها کند راننده نیز بدون پی بردن به ساختگی بودن این تصادف بلافاصله با قبول این پیشنهاد پولی را به فرد مجروح پرداخت می‌کند.
 
سرهنگ جمالی تاکید کرد: رانندگان در صورت مواجهه با این قبیل تصادفات مشکوک، هر گونه پیشنهاد برای پرداخت پول به فرد مصدوم را رد کرده و منتظر پلیس برای حضور در صحنه و ترسیم کروکی بمانند.
 
او گفت: ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی همدان از توانمندی بالا و تجربه کافی برخوردار هستند و با کارشناسی دقیق می‌توانند ساختگی بودن تصادف را تشخیص و فرد کلاهبردار را در اجرای نقشه ناکام بگذارند.
 
جمالی افزود: در صورت مشخص شدن ساختگی بودن تصادف، برای فرد کلاهبردار پرونده تشکیل شده و توسط کلانتری به مرجع قضایی ارجاع می‌شود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید