کد خبر : ۴۴,۷۶۱
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۹:۳۶
معاون گردشگری کشور از محاسبه تعرفه مصرف گاز طبیعی تاسیسات گردشگری مشابه تعرفه بخش تجاری خبر داد.
 علی‌اصغر شالبافیان، معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از ابلاغ اجرایی شدن قانون حمایتی تعرفه مصرف گاز طبیعی تاسیسات گردشگری، آب‌درمانی و هتل‌ها از ابتدای سال جاری مشابه تعرفه بخش تجاری و خارج شدن از تعرفه صنعتی به ادارات کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خبر داد و بر لزوم نظارت بر اجرای قانون به‌منظور بهره‌مندی مراکز مذکور از فرصت حمایتی تاکید کرد.
 
معاون گردشگری با تاکید بر حمایت از فعالان گردشگری و بخش خصوصی، بیان کرد که بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۰، تعرفه گازبهای واحد‌های مذکور بر اساس متوسط نرخ خوراک پتروشیمی محاسبه می‌شد که این موضوع موجب افزایش چشمگیر هزینه گازبهای این واحد‌ها شده بود.
 
 به گفته او،  پس از تصویب قانون بودجه و مکاتبه وزیر گردشگری با وزیر نفت مبنی بر اعلام مصادیق تاسیسات گردشگری موضوع جزء ۲ بند م تبصره ۹ قانون بودجه سال ۱۴۰۱، تعرفه گاز طبیعی تاسیسات گردشگری، صنایع‌دستی،  آب‌درمانی و هتل‌ها از ابتدای سال جاری مشابه تعرفه بخش تجاری معادل ۱۴۹۵ ریال محاسبه خواهد شد و از شمول تعرفه صنعتی خارج شده‌اند. 
 
گفتنی است مشمولین قانون با ارائه تاییدیه از ادارات کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی می‌توانند از مزایای قانونی موجود استفاده کنند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید