کد خبر : ۴۰,۳۸۹
۹ اسفند ۱۴۰۰ ۲۲:۵۳
حجت‌الاسلام رئیسی گفت: موانع موجود در گسترش مناسبات اقتصادی تهران و دمشق باید رفع شود تا روابط راهبردی طرفین توسعه یابد.
رئیس‌جمهور با بیان این سخنان در دیدار با سرلشکر علی مملوک رئیس دفتر امنیت ملی سوریه گفت که هم پیمانی میان ملت‌های ایران و سوریه جدایی ناپذیر بوده لذا مناسبات دوجانبه بین دو کشور به ویژه در توسعه همکاری‌های اقتصادی باید تقویت شود.
 
علی مملوک دیروز نیز با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار کرده بود.
 
 پیش از این دیدار سیدرضا فاطمی‌امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت به همراه هیات تجاری ایران، آذر امسال برای تسهیل روند حضور شرکت‌های ایرانی در سوریه به این کشور سفر کرده بود.  
 
همچنین همان ماه، فیصل مقداد وزیرخارجه سوریه در سفرخود به تهران با رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی دیدار و گفتگو کرد که در این دیدار بر گسترش تعاملات اقتصادی دو طرف تأکید شد.
 
بررسی‌ها نشان می‌دهد ظرفیت‌های توسعه صادرات ایران به سوریه در حوزه‌های مختلف کالایی غیرنفتی سالانه حداقل ۷۰۰ میلیون دلار و خدمات فنی و مهندسی سالانه ۶۰۰ میلیون دلار برق (سالانه حدود ۲۰۰ میلیون دلار) و در مجموع حداقل ۱.۵ میلیارد دلار است.
 
اما در پایان این دیدار نیز علی مملوک با ابلاغ سلام گرم بشار اسد رئیس جمهور این کشور به ملت و دولت ایران، گفت: هیچ‌گاه حمایت ایران از سوریه را در مقابله با تروریست‌ها فراموش نمی‌کنیم.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید