کد خبر : ۳۹,۲۸۳
۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۵۳
ورود چهار سایکل توریست به جزیره خارگ
خارگ نیوز: رئیس روابط عمومی دوچرخه سواری استان بوشهر: از ورود چهار نفر سایکل توریست به جزیره خارگ خبر داد.
به گزارش خارگ نیوز، احسان حفظ اله گفت: طی هفته گذشته  تا امروز چهار نفر سایکل توریست به جزیره خارگ وارد شدند که بعد از چند روز اقامت در جزیره و بازدید از آثار تاریخی و منطقه خارگ برای ادامه مسیر خود از جزیره خارگ به بندرگناوه سفر نمودند.
 در این سفر پیام مهنانی از بجنورد استان خراسان شمالی ،  محمد علی سیروس و مریم ربیعی بهشتی از تهران در قالب یک گروه سفر خود را از اندیمشک در استان خوزستان شروع کرده و پس از ورود به شهر بوشهر به جزیره خارگ آمدند. 
 
حفظ اله ضمن قدردانی از حمایت پایگاه میراث فرهنگی جزیره مهندس شهرام اسلامی ابراز داشتند اسلامی نهایت همکاری را با گروه سایکل توریست داشتند ،  و همچنین ایشان در کنار گروه از آثار تاریخی و گردشگری منطقه بازدید نمودند. این گروه سه نفره بعد از چند روز اقامت در خارگ به بندر گناوه عزیمت نمودند  تا به مقصد بعدی خود که استان هرمزگان می‌باشد، سفر خود را ادامه دهند. 
رئیس روابط عمومی دوچرخه سواری استان بوشهر در ادامه گفت : سایکل توریست دیگر، محمد رضا آبادی با هماهنگی هیئت دوچرخه سواری شهرستان بوشهر به جزیره وارد شد ، که ایشان نیز بعد از گردشگری در منطقه  به بندرگناوه سفر نمودند. 
 
وی بیان کرد : سایکل توریست یکی از شاخه های گردشگری که امروزه بسیار پرطرفدار است و به هر شخصی که با دوچرخه به گردشگری می پردازد ، سایکل توریست گفته می شود . دوچرخه های این افراد ، عموما با خورجین ، کوله پشتی ها و کیف های مختلفی که از اطرافش آویزان شده است راحت تر شناخته می شود. 
 
حفظ اله افزود :سایکل توریست ها می بایست دارای کارت شناسایی صادر شده از طرف کمیته سایکل توریست ، که زیر نظر فدراسیون دوچرخه سواری است باشند.
وی در پايان ضمن تشکر از زحمات و هماهنگی های لازم مهندس محمدی رئیس اداره ورزش و جوانان خارگ گفت :
جزیره خارگ یکی از مناطق مهم در جنوب کشور برای گردشگری است که 
 با دارا بودن ظرفیت‌های بی‌شمار گردشگری نیازمند باز شناساندن این داشته‌های ارزشمند هستیم.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید