کد خبر : ۳۹,۲۳۶
۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ۱۶:۱۱
برگزاری همایش شوراهای دانش آموزی در جزیره خارگ
خارگ نیوز: همایش شوراهای دانش آموزی با حضور رییس اداره، معاون پرورشی و دکتر موری بازفت عضو شورای اسلامی، در سالن اجتماعات اداره برگزار شد.
به گزارش خارگ نیوز، در این همایش ندیم زاده، رییس آموزش و پرورش خارک، ضمن خیر مقدم و گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی، بر اهمیت شوراهای دانش آموزی در مدارس سفارش و بر تقویت ارزش های اخلاقی در کنار شایستگی های اجتماعی تاکید کرد و گفت: شوراهای دانش آموزی با عمل به این موارد می توانند الگویی مناسب برای دانش آموزان باشند.
 
وی تصریح کرد: حضور دانش آموزان در شورای دانش آموزی باعث افزایش حس مسئولیت‌پذیری در آنان و آماده شدن برای آینده و زندگی در اجتماع خواهد شد که در جهت پیشبرد اهداف تربیتی در راستای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش می باشد.
 
در ادامه سعیدی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش، پیرامون اهداف، اهمیت و جایگاه شوراهای دانش آموزی، مطالبی را بیان نمود.
 
وی انتخابات شورای دانش آموزی را تمرین مردم سالاری دینی دانست و افزود: حضور دانش آموزان در شوراهای دانش آموزی سبب ایجاد خودباوری و اعتماد به نفس در آنان شده و تمرینی برای حضور در عرصه های سیاسی و اجتماعی در آینده است.
 
موری بازفتی عضو شورای شهر خارک در این جلسه به تبیین جایگاه شورا پرداخت و گفت: شوراها یک  فرهنگ دیرینه دارد و در کلام بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار است، بنابراین برای فرهنگ سازی درخصوص ماهیت تشکیل شوراها مدرسه بهترین مکان است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید