کد خبر : ۳۸,۹۰۴
۳۰ دی ۱۴۰۰ ۱۸:۴۹
روند ابتلا به بیماری کرونا در استان بوشهر افزایش یافت
خارگ نیوز: رئیس مرکز بهداشت استان بوشهر از افزایش روند ابتلا به بیماری کرونا در استان خبر داد و گفت: روند مراجعه مبتلایان به کرونا با افزایش ۲ برابری مواجه شده که موارد مثبت در این هفته ۷ درصد افزایش یافته است.
به گزارش خارگ نیوز، عبدالمحمد خواجه‌ئیان در گفتگویی با خبرنگاران در بوشهربا بیان اینکه تاکنون 1.6 میلیون واکسن کرونا در استان بوشهر تزریق شده است اظهار داشت: تاکنون 791 هزار نفر در این استان واکسن کرونا دریافت کرده‌اند که به 711 هزار نفر هر 2 نوبت تزریق شده است.
 
رئیس مرکز بهداشت استان بوشهر با اشاره به اینکه تاکنون 173 هزار نوبت سوم واکسن کرونا در استان تزریق شده است تصریح کرد: تاکنون 20 درصد از جمعیت بالای 12 سال استان بوشهر نوبت سوم واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه موارد مشکوک ابتلا به گونه اومیکرون رصد می‌شود گفت: این گونه به سرعت در جامعه در حال گردش است و سرایت‌پذیری آن بیش از گونه قبلی است و پیش‌بینی می‌شود به گونه غالب در ابتلا به کرونا تبدیل شود.
 
وی راهکار پیشگیری از ابتلا به گونه اومیکرون را رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و تزریق نوبت سوم واکسن کرونا دانست و بیان کرد: ابتلا به بیماری کرونا در استان در حال افزایش است به‌گونه‌ای که از 163 مورد در یک هفته گذشته این هفته تاکنون به 180 مورد رسیده که 7 درصد افزایش نشان می‌دهد.
 
خواجه‌ئیان با بیان اینکه مبتلایان به کرونا نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است افزود: روند مراجعه مبتلایان به بیماری کرونا 2 برابر شده که موارد مثبت در این هفته 7 درصد نسبت به هفته قبل افزایش یافته است.
 
رئیس مرکز بهداشت استان بوشهر افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان را نگران کننده دانست و تصریح کرد: رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک، شستشوی دست‌ها و واکسیناسیون از راه‌های موثر در پیشگیری از سویه اومیکرون است.
 
وی با بیان اینکه بستری بخش کرونایی بیمارستان‌های استان از 35 به 45 بیمار افزایش یافته است خاطر نشان کرد: در شبانه‌روز گذشته فوتی به سبب بیماری کرونا در این استان ثبت نشد و جمع جان‌باختگان این بیماری در استان بوشهر در 2 سال گذشته همان دو هزار و 35 نفر است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید