کد خبر : ۳۸,۸۱۶
۲۴ دی ۱۴۰۰ ۰۹:۳۱
از همه ظرفیت‌ها برای شناسایی افراد تحت خشونت خانگی استفاده شود
خارگ نیوز: معاون بهزیستی بوشهر گفت: استفاده از همه ظرفیت‌ها برای شناسایی افراد تحت خشونت‌های خانگی و بررسی مستمر علت بروز این خشونت‌ها از اصول طرح مداخلات خانواده محور است.
به گزارش خارگ نیوز، فرزانه فیروزی معاون اموراجتماعی اداره کل بهزیستی استان بوشهر در نشست آموزشی طرح مداخلات خانواده گفت: طرح مداخلات خانواده محور به منظور کنترل خشونت در خانواده اجرا می‌شود و فرهنگ‌سازی عمومی، نقش صدا وسیما در آگاه‌سازی عمومی، استفاده از ظرفیت‌های همه جانبه برای شناسایی افراد تحت خشونت‌های خانگی و بررسی مستمر علت‌های بروز خشونت‌های خانگی از جمله اصول این طرح است.
 
او در این نشست که با حضور کارشناسان روانشناسی و مددکاران اجتماعی از ۶ استان مجری در بوشهر برگزار شد، گفت: مداخلات خانواده محور با همکاری مراکز غیر دولتی صورت می‌گیرد.
 
به گفته معاون بهزیستی بوشهر، زنان، کودکان و نوجوانان به خاطر وضعیت خاصی که دارند در معرض انواع خشونت هستند و این آسیب اجتماعی بر فرایند رشد شخصیتی نوجوانان به شدت تاثیرگذار است.
 
فیروزی معتقد است باید به تقویت و تحکیم بنیان خانواده‌ها جدی‌تر توجه شود و این توجه باید از طریق ارائه آموزش‌هایی با هدف افزایش مهارت‌های زندگی، مهارت ارتباط موثر بین زوجین و ایجاد مهارت‌هایی که منجر به حسن معاشرت بین زوجین و... صورت گیرد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید