کد خبر : ۳۸,۷۹۲
۲۳ دی ۱۴۰۰ ۲۳:۴۹
حوزه‌های علمیه حضوری جدی و اصیل در عرصه‌های فرهنگی داشته باشند
خارگ نیوز: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: حوزه‌های علمیه حضوری جدی و اصیل در عرصه‌های فرهنگی داشته باشند.
به گزارش خارگ نیوز، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری عصر پنجشنبه در ارتباط ویدئویی با اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای بلاد اظهار داشت: حضور جدی فرهنگی حوزه علمیه در جغرافیای ملی و بین‌المللی داری اهمیت فراوانی است.
 
وی با اشاره به برنامه‌ریزی و تلاش جهان استکبار و تهاجم فرهنگی برای تغییر افکار و بنیان‌های فکری مردم ایران تصریح کرد: باید از زمان جلوتر باشیم و حوزه‌های علمیه حضوری جدی و اصیل در عرصه‌های فرهنگی داشته باشند.
 
امام جمعه بوشهر با تاکید بر اینکه مشکلات و کمبودهای اقتصادی نباید مانع از اجرای برنامه‌های فرهنگی شود افزود: توجه به فعالیت‌های پژوهشی باید مد نظر باشد و شاهد تعمیق عرصه‌های دانشی حوزه در کنار توسعه رشته‌ها باشیم.
 
وی با تاکید بر تلاش برای حفظ، ارتقا و مرجعیت حوزه‌های علمیه تصریح کرد: نظام مقدس اسلامی ایران بستر را برای ارتقای سطح علمی و مرجعیت عملی حوزه را در فضای ملی و فرا ملی فراهم کرده است.
 
آیت الله صفایی بوشهری خاطرنشان کرد: نگاه ثنویت بین حوزه و حکومت و سکولار کردن حوزه بزرگترین ضربه به خود حوزه و تضعیف اسلام و مسلمین و انقلاب است.
 
وی حوزه را یکی از پایه‌های رشد و بالندگی دانست و اضافه کرد: باید تلاش جدی صورت بگیرد که حوزه علمیه در طراز انقلاب اسلامی و نگاهمان فرا زمان باشد و طوری برنامه‌ریزی کنیم که ۱۵ سال از زمان جلوتر باشیم.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید