کد خبر : ۳۸,۶۲۷
۱۷ دی ۱۴۰۰ ۰۰:۰۸
معاون شیلات بوشهر:طرح شمارش قایق های فاقد شناسنامه این استان در حال اجراست
خارگ نیوز: معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات استان بوشهر گفت: طرح شمارش و آمارگیری قایق‌های فاقد شناسنامه (بی هویت ) در این اداره از ۱۱ دیماه آغاز و به مدت ۱۰ روز ادامه دارد.
به گزارش خارگ نیوز، بهزاد حیدری روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: براساس اعلام سازمان شیلات ایران  و هماهنگی های انجام شده مالکان و صاحبان شناورهای(قایق) فاقد مجوز وشناسنامه باید در مدت ۱۰ روزبا مراجعه  به مدیریت شیلات شهرستانها نسبت به ثبت اطلاعات شناور خود اقدام و همکاری لازم را بعمل آورند. 
 
وی هدف از اجرای طرح آمارگیری  قایق‌های فاقد شناسنامه را آمار برداری و سامان دهی این شناورها عنوان کرد.
 
حیدری اضافه کرد: براساس آمار غیر رسمی موجود تعداد یک هزار و ۹۹۰ فروند قایق فاقد شناسنامه در استان بوشهر وجود دارد که این آمار دقیق نیست و حضور وفعالیت این شناورها معیشت و شغل صیادان مجاز و قانونمند استان را تحت تاثیر قرار داده اند. 
 
وی ادامه داد: شناورهای فاقد مجوز ملزم به رعایت قوانین صید و صیادی نیستند، و فعالیت این شناورها اجحافی به جامعه صیادی استان به شمار می‌رود و  با اجرای طرح آمار برداری این تیپ شناورها ساماندهی می شوند.
 
معاون صید و بنادرماهیگیری اداره کل شیلات استان بوشهر برآورد آمار دقیق شناورهای بی شناسنامه، شناسایی بنادر محل پهلوگیری و ورود و خروج آنها،   شناسایی و ثبت اسناد مالکیت آنها، قدرت موتور شناورها و تعیین محل و میزان فعالیت این شناورها را از جمله هدفهای اجرای این طرح عنوان کرد.
 
وی اضافه کرد: در حال حاضر ۵۳۲ فروند لنج و یک هزار و ۴۷۴ فروند قایق صیادی مجاز  در آبها و صید گاههای استان بوشهر به امر صید و صیادی مشغول هستند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید