کد خبر : ۳۴,۱۴۷
۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۹:۳۵
توقیف ۳ دستگاه خودرو حامل چوب در جم/ قطع درخت و جابه‌جایی چوب مجوز می‌خواهد
خارگ نیوز: رئیس اداره حفاظت محیط زیست جم گفت: ۳ دستگاه خودروی نیسان حامل چوب درختان مرکبات در جاده جم به ریز توقیف شدند.
به گزارش خارگ نیوز، محمدتقی محمدی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جم بیان کرد: برای حفظ جنگل‌ها و فضای سبز به ویژه باغ‌های این شهرستان و با توجه به دغدغه شهروندان در زمینه فعالیت سودجویانی که در ساعات مختلف شبانه‌روز درختان را قطع و چوبشان را حمل می‌کنند، نشستی با حضور مدیران جهاد کشاورزی، اداره حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی این شهرستان برگزار شد.
 
او افزود: در پی این نشست گشت مشترکی با حضور سه اداره یاد شده در جاده جم به ریز انجام گرفت و ۳ دستگاه خودروی نیسان حامل چوب درختان مرکبات توقیف و به اداره منابع طبیعی شهرستان منتقل شدند.
 
 رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جم ادامه داد: پس از بررسی‌های صورت گرفته و اظهارات رانندگان مشخص شد این محموله‌ها از باغ‌های ریز و بیدو بارگیری شده و متعلق به یکی از باغ‌داران آن منطقه است.
 
محمدی گفت: قرار بوده چوب درختان این باغ‌دار به شهرستان جهرم انتقال یابد.
 
او عنوان کرد: طبق نشست‌های قبلی و دستور کتبی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر هرگونه قطع درختان، هرس و جابه‌جایی آن‌ها نیازمند تشکیل کمیته قطع اشجار است و بر اساس مصوب‌های این کمیته امکان پذیر است. در غیر این صورت با هرگونه قطع درختان و یا حمل آنان برخورد قانونی می‌شود.
 
 رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جم با اشاره به آمادگی اداره‌های یاد شده برای مقابله با قطع درختان، از دوستداران محیط زیست خواست در صورت مشاهده هرگونه قطع درختان جنگلی و باغ‌ها با ادارات مربوط برای پیگیری تماس بگیرند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید