کد خبر : ۳۳,۵۲۴
۶ شهریور ۱۴۰۰ ۲۱:۱۸
مراسم تشییع شلوغ از عوامل مهم ابتلا به کرونا در دشتستان/ نبود برخورد قاطعانه با متخلفان
خارگ نیوز: رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: بیش از ۲۰ خانواده‌ به علت برگزاری مراسم تشییع با تجمع بالا به مراجع قضائی معرفی شدند اما به جز موارد محدود، از بقیه رفع اتهام شد.
به گزارش خارگ نیوز، ماریا خویش‌دوست رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، یکی از عوامل مهم ابتلا به کرونا را در این شهرستان، شرکت در مراسم تشییع متوفیان با حضور تعداد افراد زیاد عنوان کرد و افزود: در فرهنگ شهرستان دشتستان برگزاری مراسم تشییع و عزاداری با حضور تعداد زیاد افراد از قدیم رواج داشته است و با وجود آموزش‌های عمومی و گرفتن تعهد از خانواده‌های متوفیان، همچنان شاهد برگزاری مراسم تشییع و عزاداری در منازل هستیم که این موضوع منجر به گسترش بیماری و ابتلای خانوادگی بسیاری، در شهرستان شده است.
 
او ادامه داد: طبق مصوبات ستاد مقابله با کرونای شهرستان مقرر شد، اتاق اصناف با آموزش و اخطار به چاپخانه‌ها از چاپ اعلامیه‌های حاوی تاریخ و ساعت جلوگیری کند که این مهم انجام نشده است و همچنان تمامی اعلامیه‌ها حاوی تاریخ و ساعت برگزاری مراسم است که منجر به تجمع افراد می‌شود.
 
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بیان کرد: مطابق مصوبه ستاد مقابله با کرونا، بیش از ۲۰ مورد از خانواده‌های متوفیان که مراسم تشییع را با تجمع بالا برگزار کرده بودند، به مراجع قضائی معرفی کردیم که به جز موارد محدود، بقیه موارد طبق نظر قاضی دادگاه رفع اتهام شدند و قرار منع تعقیب صادر شد.
 
خویش‌دوست معتقد است، قاطعانه برخورد نکردن با برگزارکنندگان مراسم، منجر به شیوع بیماری و ابتلا‌های زنجیره‌ای شده است.
 
او از مردم خواست برای جلوگیری از ابتلای خود و خانواده‌هایشان، تنها با ارتباط تلفنی با خانواده‌های داغدار ابراز همدردی کنند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید