کد خبر : ۲۸,۰۹۳
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۲۰:۱۸
خارگ به اندازه تعداد روز‌های جنگ بمباران شد/ صادرات نفت از این جزیره یک روز هم قطع نشد
خارگ نیوز: مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر: علیرغم اینکه خارگ به اندازه تعداد روز‌های جنگ بمباران شد، ولی صادرات نفت از این جزیره حتی یک روز هم قطع نشد.
به گزارش خارگ نیوز، سرهنگ علیرضا غریبی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر در نشست با مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر بیان کرد: علی‌رغم تلاش‌هایی که در استان بوشهر برای حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس صورت گرفته، راه زیادی را باید بپیماییم تا به اهداف مد نظر برسیم.
 
او تاکید کرد: در حوزه دفاع مقدس، استان بوشهر دارای مولفه‌های بزرگی در سطح ملی است که در حوزه خشکی، دریا و هوایی شاهد افتخارات بزرگی از سوی این استان هستیم.
 
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر با اشاره به اینکه نیرو‌های تکاور استان بوشهر اولین گروهی بودند که به خرمشهر رسیدند، عنوان کرد: اولین پاسخ به دشمنان نیز یکی دو ساعت بعد از حمله عراق از سوی پایگاه شکاری بوشهر به دشمن داده شد.
 
غریبی با اشاره به تشکیل ناوتیپ امیرالمومنین بیان کرد: در حوزه دریایی نیز نیروی دریایی بوشهر در همان ابتدای جنگ در یک عملیات کل نیروی دریایی عراق را منهدم کرد و شاهد عملیات دریایی از سوی عراقی‌ها نبودیم.
 
او با اشاره به عملیات‌های مقابله به مثل در خلیج فارس ادامه داد: علیرغم اینکه خارگ به اندازه تعداد روز‌های جنگ بمباران شد، ولی صادرات نفت از این جزیره حتی یک روز هم قطع نشد.
 
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر افزود: با وجود این ظرفیت‌های بزرگی که استان بوشهر در حوزه دفاع مقدس دارد، در حوزه بیان این مسائل جایگاه خوبی نداریم و نیاز است که تلاش بیشتری برای بیان این مسائل داشته باشیم.
 
ثبت و ضبط حماسه‌های دفاع مقدس
غریبی با اشاره به استفاده از ظرفیت گروه‌های هنری برای مستندسازی و ثبت و ضبط حماسه‌های دفاع مقدس گفت: در استان بوشهر باید تلاش کنیم تا شهدای این استان با تولید فیلم‌های فاخر به کل کشور و جهان معرفی شوند.
 
او از تامین زمین مورد نیاز برای راه‌اندازی موزه دفاع مقدس استان بوشهر خبر داد و عنوان کرد: باغ موزه دفاع در استان راه‌اندازی می‌شود و تلاش داریم یک مجموعه بزرگ هنری در استان بوشهر بسازیم.
 
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر با بیان اینکه باید سالانه ۶۰ کتاب در حوزه دفاع مقدس استان بوشهر تولید کنیم گفت: سال گذشته ۳۸ کتاب را آماده چاپ کردیم که ۱۰ کتاب صوتی بود.
 
غریبی از ارائه پیشنهاد راه‌اندازی رادیو دفاع مقدس خبر داد و افزود: انتظار داریم همه دستگاه‌ها برای حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر پای کار باشند.
 
ترویج ارزش‌های دفاع مقدس ضروری است
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر نیز بر لزوم ترویج ارزش‌های دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: در این زمینه آماده همکاری هستیم.
 
حسین نامور در نشست با مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت امیرالمونین (ع) افزود: معرفی فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس کاری بزرگ است که همه ما وظیفه داریم مشارکت لازم را در این زمینه داشته باشیم.
 
او عنوان کرد: استان بوشهر در دوران دفاع مقدس نقشی بی‌بدیل داشته است و نیاز است که مجموعه اتفاقاتی که در این دوران در استان بوشهر و یا از سوی بچه‌های این استان روی داده است به خوبی ثبت و ضبط شده و به جامعه منتقل شود.
 
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بوشهر ادامه داد: پس از عاشورا حضرت زینب (س) و دیگران تا به امروز کار‌های بزرگی برای تبیین ابعاد این واقعه بزرگ داشتند، ولی در سمت مقابل هم افرادی هستند که می‌خواهند این مسائل را کم‌رنگ کنند. در مورد دوران دفاع مقدس هم شاهد این هجمه‌ها برای کمرنگ‌کردن ارزش‌های آن دوران هستیم.
 
نامور با اشاره به تلاش‌های دشمنان برای ترویج این مفهوم که نظام اسلامی کارایی ندارد، افزود: دشمنان تلاش دارند تا از صدور انقلاب اسلامی به دیگر نقاط جلوگیری کنند و ما باید تلاش کنیم تا توان و کارآمدی خود را به جهان اثبات کنیم.
 
او گفت: برای ثبت و حفظ ارزش‌های دفاع مقدس آماده همکاری با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر هستیم و مشارکت لازم را در این زمینه خواهیم داشت.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید