کد خبر : ۱۸,۲۰۷
۱ دی ۱۳۹۹ ۲۱:۲۵
خارگ نیوز: رئیس اقلیم کردستان عراق در دیدار با نماینده دبیرکل سازمان ملل در عراق تاکید کرد حل مشکلات اربیل-بغداد، کلید ثبات عراق است.
به گزارش خارگ نیوز و به نقل از میدل ایست نیو،: «نیچروان بارزانی»، رئیس اقلیم کردستان عراق در دیدار با «جنین هنیس پلاسخارت»، نماینده دبیرکل سازمان ملل در عراق تاکید کرد حل مشکلات اربیل-بغداد، کلید ثبات عراق است.
 
بارزانی در این دیدار تاکید کرد راه‌حل نهایی و جامعِ مشکلات موجود میان اربیل و بغداد، کلید همزیستی و ثبات عراق است.
 
وی افزود: با توجه به شرایط دشوار و چالش‌های فرا روی عراق، دولتمردان و گروه‌های عراقی باید با روح مسؤولیت‌پذیرانه با وضعیت کنونی تعامل داشته باشند و برای حل مشکلات بر اساس قانون اساسی و اجرای توافقات تلاش کنند.
 
از سوی دیگر، پلاسخارت با تاکید بر اینکه مناسبات مثبت اربیل و بغداد به سود همه عراق است، از پشتیبانی و حمایت سازمان ملل از گفت‌وگوی دو طرف خبر داد و نسبت به حل اختلافات ابراز امیدواری کرد.
 
رئیس اقلیم کردستان ضمن تقدیر از نقش مهم سازمان ملل در عراق، ابراز امیدواری کرد که این سازمان به کمک و پشتیبانی خود از گفت‌وگوهای اربیل و بغداد برای حل مشکلات فیمابین ادامه دهد.
 
دو طرف در پایان درخصوص اوضاع سیاسی، امنیتی، بهداشتی و اقتصادی عراق، مقابله با تروریسم، ماموریت ائتلاف بین‌المللی در عراق، انتخابات آتی، تحولات منطقه و دیگر مسائل مورد اهتمام گفت‌وگو کردند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید