کد خبر : ۱,۴۸۵
۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۳:۰۲
تقویت اورژانس اجتماعی از اولویت‌های بهزیستی استان بوشهر است
خارگ نیوز: معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان بوشهر گفت: تقویت اورژانس اجتماعی در شهرستان‌های استان از اولویت‌های بهزیستی استان بوشهر است.
به گزارش خارگ نیوز، آرزو منوچهری اظهار داشت: اورژانس اجتماعی در استان بوشهر در همه شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر جمعیت راه‌اندازی و به افراد در معرض آسیب و آسیب‌دیده اجتماعی خدمات ارائه می‌شود.

وی بابیان اینکه خدمات سطح یک به مراجعان به اورژانس اجتماعی در مرکز استان بوشهر ارائه می‌شود تصریح کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه سازمان بهزیستی مکلف به توسعه اورژانس اجتماعی در شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر و سایر شهرها متناسب با رشد آسیب‌های اجتماعی و شاخص جمعیتی است.

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان بوشهر گفت: روان‌سازی و سرعت بخشی به خدمات و در دسترس قرار دادن خدمات اجتماعی و تخصصی از رسالت‌های اورژانس اجتماعی است.

منوچهری گفت: اورژانس اجتماعی به گروه‌های هدف خود شامل کودکان و همسر، سالمند و معلول آزاردیده، مداخلات مربوط به حوزه پیشگیری از اقدام به خودکشی، فرار از منزل و تنش‌های خانوادگی خدمات ارائه می‌دهد.

وی بابیان اینکه گروه‌های هدف می‌توانند برای برخورداری از حمایت‌ها با خط ۱۲۳ تماس بگیرند ادامه داد: شناسایی آسیب‌های اجتماعی به دلیل توسعه اورژانس اجتماعی رشد بسیار خوبی داشته است.

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان بوشهر گفت: با فعال‌سازی اورژانس اجتماعی در شهرها و مناطق مختلف تلاش می‌شود ارائه خدمات به آسیب‌دیدگان اجتماعی و انجام مداخله‌های روانی، اجتماعی، کنترل و کاهش آسیب‌ها به صورت اجتماع محور باشد و روند پرونده‌های قضایی نیز کاهش یابد.

منوچهری اضافه کرد: اورژانس اجتماعی حد فاصل خانه و کلانتری است و برنامه آن تلفیقی از چهار فعالیت مرکز مداخله در بحران، خط تلفن ۱۲۳، خدمات اجتماعی سیار و پایگاه‌های خدمات اجتماعی است.

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان بوشهر اضافه کرد: در زمان حاضر ۱۰ خودرو اورژانس اجتماعی استان بوشهر که به سیستم جی‌پی‌اس مرکزی وصل هستند برای شناسایی، هدایت و پذیرش افراد نیازمند خدمات اجتماعی و ایجاد تسهیلات برای ارجاع به‌موقع افراد به مراکز در این استان فعال است.

وی تصریح کرد: تأمین اعتبار و خرید خودرو اورژانس اجتماعی از سوی سازمان بهزیستی و از محل اعتبارات ملی انجام می‌شود و با توجه به ترتیب زمان راه‌اندازی مراکز اورژانس، نسبت به توزیع و تحویل به استان‌ها به ترتیب اولویت اقدام می‌شود.

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان بوشهر درباره گزارش منتشرشده مبنی بر اینکه جم تنها شهرستانی است که اورژانس اجتماعی آن فاقد خودرو برای ارائه خدمت به جامعه هدف است گفت: مراکز استان‌ها به صورت مستقیم مجاز به خرید خودرو اورژانس اجتماعی از محل اعتبارات استانی نیستند.

منوچهری خاطرنشان کرد: اولویت تحویل خودرو اورژانس اجتماعی در استان بوشهر با شهرستان جم است، اما به منظور پوشش خدمات موردنظر و تا زمان تحویل سهمیه خودرو به استان وسیله نقلیه استیجاری در اختیار آن شهرستان قرارگرفته است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید