کد خبر : ۱,۰۹۳
۷ اسفند ۱۳۹۶ ۲۳:۰۳
در راستای برگزاری اردوهای راهیان نور دریایی خارگ، نمایشگاه راهیان نور شهدای پدافند هوایی در جزیره مقاوم و استراتژیک خارگ با حضور مسئولان و فرماندهان گشایش یافت.
در آیین افتتاح نمایشگاه راهیان نور شهدای پدافند هوایی درخارگ بخشدار ویژه خارگ نقش مهم جزیره خارگ در هشت سال دفاع مقدس پرداخت و اظهار داشت: جزیره استراتژیک خارگ در دوران دفاع مقدس بیش از 2هزار و 888 بار مورد حمله هوایی دشمن بعثی قرار گرفت ولی مردم این جزیره مقاوم در برابر آنها ایستادند به گونه‌ای که یک لحظه صدور نفت خام قطع نشد.


وی با بیان اینکه جزیره خارگ به عنوان جزیره مقاوم شناخته می‌شود افزود: با توجه به نقش مهم خارگ در جریان جنگ تحمیلی این جزیره به عنوان محل اعزام کاروان راهیان نور دریایی معرفی شده است.
رضایی با بیان اینکه کاروان‌های نور دریایی به خارگ با حماسه آفرینی مردم و کارکنان صنعت نفت در دوران هشت سال دفاع مقدس آشنا می‌شوند گفت: در این راستا نمایشگاه دستاوردهای جنگ 8 ساله در خارگ شامل بیمارستان زیرزمینی و دستاوردهای جنگ 8 ساله در خارگ ایجاد شده است.
وی با اشاره به نقش مهم پدافند هوایی در جنگ 8 ساله بیان کرد: بدون شک پدافند هوایی در دوران دفاع مقدس و عرصه‌های مختلف در جزیره مقاوم و استراتژیک خارگ نقش تاثیرگذاری دارد که باید این مهم به جامعه هدف معرفی شود.
در این آیین نمایشگاه راهیان نور شهدای پدافند هوایی در جزیره مقاوم و استراتژیک خارگ با حضور مسئولان و فرماندهان گشایش یافت.
در این مراسم فرمانده پدافند کل کشور، فرمانده پدافند منطقه جنوب کشور و رئیس عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران به همراه جمعی از مقامات نظامی و انتظامی، مسئولان ارشد جزیره خارگ حضور داشتند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید