کد خبر : ۱۰,۶۶۰
۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۴:۵۸
برترین‏‌های جشنواره واخوان خیال در بوشهر معرفی شدند
خارگ نیوز: جشنواره "واخوان خیال" شامل شروه، بیت‌ و نیمه‌خوانی در بوشهر برگزار و برترین‌های آن معرفی شدند.
به گزارش خارگ نیوز، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: دبیرخانه دائمی جشنواره این جشنواره بتازگی راه‎اندازی شده‌ست که انتظار می‌‏رود با دائمی شدن آن زمینه شناسایی و شکوفایی استعدادهای نهفته موسیقی بومی استان بوشهر فراهم شود.
 
احمد بارگاهی افزود: در این دور از جشنواره ۸۳ نفر مشارکت داشتند که به صور مجازی رقابت آنها برگزار شد.
 
وی ادامه داد: در شروه خوانی بالای ۱۸ سال یاسین جاتوت از دوراهک، سجاد ابراهیم زاده از سعدآباد و حبیب بهادری نژاد از بوشهر به ترتیب اول تا سوم شدند.
 
بارگاهی عنوان کرد: در بخش بیت خوانی بالای ۱۸ سال عبدالحسن رزمجو از جم، شروه‌خوانی زیر ۱۸ سال پیمان فتحی از گناوه و ر بیت خوانی زیر ۱۸ سال نیز مهدی گوهرشناس از بوشهر حائز رتبه برتر شد.
 
وی افزود: در پایان این جشنواره راه‌یافتگان به فینال و برگزیدگان نهایی علاوه بر اجرا در آئین اختتامیه با دریافت لوح سپاس، وجه نقد و تندیس جشنواره تقدیر شدند.
 
بارگاهی با تاکید بر نقش مهم موسیقی بویژه موسیقی محلی در زندگی و کسب‌ و کار مردم بوشهر اظهار کرد: احیای موسیقی سنتی بوشهر شامل شروه‌خوانی، بیت‌خوانی، نیمه‌خوانی از هدف‎های اولویت‎دار سازمان فرهنگی شهرداری بوشهر است. 
 
وی گفت: در سال‌های آینده جشنواره واخوان خیال به‌صورت فرا استانی برگزار می‌شود تا شرکت‌کنندگان استان‌های همجوار و علاقه‌مندان به موسیقی محلی بوشهر در سراسر کشور بتوانند در این جشنواره شرکت کنند.
 
کلیدواژه ها: احمد بارگاهی 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید