کد خبر : ۱,۰۶۳
۷ اسفند ۱۳۹۶ ۲۲:۳۳
شهردار خارگ گفت : در مهر ماه سال جاری در جزیره خارگ آغاز به کار نمودم، اقدامات شهرداری در بخش ساماندهی امور اداری و بخش دیگر نیز در بحث عمرانی بوده است.
عبدالحمید صفایی، شهردار خارگ اظهار داشت: در مهر ماه سال جاری در جزیره خارگ آغاز به کار نمودم، اقدامات شهرداری در بخش ساماندهی امور اداری و بخش دیگر نیز در بحث عمرانی بوده است.

صفایی عنوان کرد: زمانی که شروع به کار کردیم طی صورتجلسه ای که با شورای اسلامی شهر انجام دادیم میزان بدهی شهرداری 9 میلیارد تومان بود، به عبارتی من مجموعه را با بدهی 9 میلیاردی تحویل گرفتم.


فعالیت مجدد کارخانه آسفالت پس از 3 سال توقف با یک دهم هزینه برآورد شده


وی اضافه کرد: فعالیت کارخانه آسفالت از 3 سال پیش متوقف شده بود، ماشین آلات اعم از ماشین پرس زباله، لودر، سایپای حمل متعلق به تاسیسات و غیره... همه متوقف شده و بلااستفاده مانده بودند. من در یک پروسه چند ماهه تمام اینها را به خارج از جزیره انتقال داده، و تعمیرات اساسی انجام گردید. الحمدلله در شروع به کار خود در انجام امور محوله موفق بودیم.


صفایی ضمن اشاره به راه اندازی مجدد کارخانه آسفالت گفت: کارخانه آسفالت خارگ پس از 3 سال توقف فعالیت با یک دهم هزینه برآورد شده آغاز به کار نمود، برآورد اولیه راه اندازی مجدد این کارخانه 300 میلیون تومان بود که ما با مبلغ 30 میلیون تومان آن را راه اندازی کردیم.


وی با اشاره به بخشی از عملکرد شهرداری خارگ در نیمه دوم سال 96 گفت: اجرای 11 هزار متر مربع آسفالت در خیابان نفت بلوار شهدا، و 3 هزار متر مربع آسفالت خیابان هوا دریا، انعقاد قرارداد با پایانه های نفتی، اجرای آسفالت بوستان معلم، تکمیل کانال آبهای سطحی فازهای 3، ترمیم نوارهای حفاری، تعویض سنگهای جداول بوستان معلم، و همچنین اجرای آبنمای میدان امام، پیگیری خرید و تجهیزات ترافیکی و تجهیزات پارکینگ، مخازن تفکیک پسماند، مجموعه بازی و پایه های روشنایی به اضافه افزایش 200 درصدی اعتبارات عمرانی، به روز کردن حقوق معوقه چهارماهه پرسنل و پرداخت بخشی از مطالبات و بدهی های شهرداری بخشی از عملکرد این شهرداری در چند ماهه اخیر بوده است.


تبادل موافقتنامه احداث ساختمان آتش نشانی بعد از 48 سال در جزیره خارگ


شهردار خارگ از ایجاد تعامل با مجموعه های نفتی خبر داده و اذعان داشت: بیمه آتش سوزی کل ساختمان های مسکونی و تجاری سطح شهر به صورت رایگان، تبادل موافقتنامه احداث ساختمان آتش نشانی بعد از 48 سال در جزیره خارگ، به روز کردن سیستم حسابداری و ارائه متمم بودجه سال 96 (پس از پنج سال)، -یعنی در پنج سال گذشته حتی یک بار متمم بودجه ارائه نشده است-، و همچنین ارائه گزارش ماهیانه درآمد و هزینه به شورای شهر از دیگر اقدامات اخیر ما بوده است.


احداث کانال دفع آبهای سطحی، سالن کنفرانس و ساختمان پلاتو جزیره خارگ در آینده


صفایی در توضیح چشم انداز خارگ در آینده اظهار داشت: احداث شهربازی خارگ، احداث ساختمان آتش نشانی پس از 48 سال، احداث کانال دفع آبهای سطحی و آسفالت تمامی خیابان های سطح شهر و تعویض سنگهای جداول و کاشت درخت، احداث آبنما در پارک خطی و پارک ساحلی، احداث غسالخانه در هر دو آرامستان، پیش بینی احداث سالن کنفرانس در آینده و یک ساختمان پلاتو در جزیره خارگ و همچنین حمایت از تیم های ورزشی جزو برنامه ریزی ها و چشم انداز ترسیم شده برای جزیره خارگ است.


وی در تشریح برنامه های خود در حوزه گردشگری اظهار داشت: یکی از ایده های ما این است که یک کار فوق العاده و ماندگار انجام شود، در این راستا احداث یک شهربازی مسقف و مناسب و پارک آبی از برنامه های ما می باشد.


رفع 80 درصدی معضل گرفتگی معابر در سطح شهر خارگ


عبدالحمید صفایی در خصوص مدیریت بحران در جزیزه خارگ گفت: یکی از معضلات کنونی ما در سطح شهر خارگ آب گرفتگی معابر بوده که توانستیم با احداث کانال دفع آبهای سطحی تا 80 درصد این مشکل را رفع نماییم و 20 درصد باقیمانده را در حال انجام هستیم.


وی با اشاره به موارد دیگر مطروحه ادامه داد: موضوع دیگر کوچه وزیری است که اقدامات تامین اعتبار آن صورت گرفته و در حال اخذ مجوز از نیروی دریایی جهت عبور کانال دفع آبهای سطحی است.


شهردار خارگ در پاسخ به برنامه های شهرداری برای جاده ساحلی عنوان کرد: برنامه ساماندهی میدان کوزه و سپس نصب پایه های روشنایی سلطنتی و نصب مجموعه های بازی ورزشی یوری بانجی را در دست اقدام داریم.


انتشار فراخوان عمومی برای طراحی بازار مرکزی با معماری جدید


صفایی در ارتباط با بازار قدیم جزیره خارگ اظهار داشت: یکی از برنامه هایم این است که یک فراخوان عمومی برای طراحی بازار مرکزی داده و علاوه بر این بازار قدیم و میدان امام را با یک تجدید ساختار و یک طراحی و معماری جدید بسازیم. این موضوع در صحن شورا مطرح شده است و برای این کار باید از معماران کمک گرفته و طرح برجسته ای را برای آن انتخاب نماییم.


وی با اشاره به اهمیت مبلمان شهری و امکانات نوروزی فراهم شده برای جزیره خارگ ابراز داشت: خریداری وسیله ها انجام شده است، سطل های زباله جدید که برای تفکیک زباله است و دارای یک کلید مخصوص و 10 سال ضمانت هستند که در سطح شهر نصب خواهد شد. علاوه بر اینها مخزن های زباله فلزی و ایستگاه های اتوبوس مدرن خریداری شده که در هفته پایانی اسفند نصب خواهند شد.


عبدالحمید صفایی اضافه کرد: همچنین یک بادی پارک بسیار بزرگ با ارتفاع 12 متر که همه بازی ها را به طور کامل دارد پیش بینی شده است.

وی در خصوص تعامل با دستگاه ها و حمایت های دریافت شده گفت: الحمدلله شهرداری خارگ تعامل بسیار خوبی با بسیج و پایانه های نفتی دارد، همچنین اداره اطلاعات، شرکت نفت فلات قاره، مجتمع پتروشیمی، اداره آموزش و پرورش، بخشداری خارگ، گمرک و اداره بندر، تامین اجتماعی، بیمارستان و اداره برق نیز ارتباط خوبی با مجموعه شهرداری دارند.


تعامل بسیار خوبی با شورای شهر داریم


شهردار خارگ ضمن اشاره به تعامل خوب و مثبت با شورای شهر، خاطرنشان کرد: افق دید من این است که طی یک یا دو سال آینده جزیره خارگ به عنوان یک الگو یا پایلوت در مدیریت هزینه اجرای پروژه های عمرانی و کیفیت و سرعت کار در انجام پروژه های عمرانی در سطح استان مطرح شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید