کد خبر : ۳۴,۵۷۱
۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ۲۱:۰۳
قیمت سیمان پاکت در شهر بوشهر حداکثر ۳۵ هزار تومان باید باشد/ پیش‌بینی برای کاهش قیمت‌ها
خارگ نیوز: معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت بوشهر گفت: قیمت سیمان پاکت در مرکز استان حداکثر ۳۵ هزار تومان و سیمان فله دست پر حداکثر ۲۸ هزار تومان باید باشد.
به گزارش خارگ نیوز،رضا جمالی معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: براساس مصوبات صد و چهل و هشتمین جلسه کارگروه تنظیم بازار کشور و به منظور شفافیت و رصد زنجیره تولیدو فروش سیمان، همه کارخان‌های سیمان باید همه تولیدات خود در بازار بورس کالا عرضه کنند.
 
او ادامه داد: هرگونه خرید و عرضه سیمان خارج از بورس کالا ممنوع است و برهمین اساس همه واحد‌های تولیدکننده، واحد‌های تولیدی سیمان‌بَر دارای پروانه معتبر بهره برداری از مراجع مربوط شامل واحد‌های تولید بتن آماده، قطعات بتنی، تیرچه و بلوک، خریداران مجاز طرح‌های ملی و عمرانی، و خریداران مجاز برای مصارف عمومی و مردمی اعم از واحد‌های صنفی عمده فروش، خرده فروش و انبوه سازان تجاری، اداری و مسکن ملزم به ثبت نام در بورس کالا و گرفتن کد بورسی هستند.
 
معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر افزود: همچنین همه فعالان این حوزه مکلفند اطلاعات خرید و فروش را در سامانه افق ثبت کنند و هرگونه خرید و فروش خارج از سامانه‌های یاد شده تخلف به شمار می‌رود.
 
جمالی با اشاره به عرضه سیمان به قیمت مصرف کننده، عنوان کرد: کارخانه‌های تولیدی هفته گذشته محصولات خود را به قیمت پایه و بر مبنای هر تن سیمان فله ۳ میلیون و ۴۵۰ هزار ریال و هرتن سیمان پاکت ۴ میلیون و ۷۹۴ هزار ریال به بورس کالا عرضه کرده‌اند که ۹ درصد مالیات برارزش افزوده به این قیمت‌ها افزوده و به خریداران تحویل می‌شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید