کد خبر : ۲۱,۳۲۳
۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۷:۴۴
برچیدن دو دستگاه پمپ تزریق آب قدیمی سکوی نفتی سلمان
خارگ نیوز: با همت همکاران توانمند و متخصص صنعت نفت در مجتمع دریایی سلمان، دو دستگاه پمپ تزریق آب قدیمی سکوی نفتی سلمان با موفقیت برچیده شد.
به گزارش خارگ نیوز، این عملیات با توجه به فضای کم سکو به جهت جابجایی و وزن بسیار بالای هر کدام (حدود 5 تن)، ابعاد اسکیدها و خطر برخورد با تاسیسات از حساسیت بالایی برخوردار بود که با تلاش شبانه‌روزی کارکنان زحمتکش سکو و بدون هیچ‌گونه آسیب به سازه‌ها و تاسیسات سکو با موفقیت انجام شد.

 

در ابتدا پس از بررسی‌های انجام شده توسط مسئولان و متخصصان سکو و با توجه به مشکلات موجود، برنامه‌ریزی دقیقی برای انجام عملیات برچیدن این پمپ‌ها در برنامه کاری واحد تعمیرات سکوی سلمان قرار گرفت.

 

سپس دو دستگاه قدیمی از محل برچیده و پاکسازی شدند و این اتفاق با همه مشکلات و سختی‌ها که شامل فضای بسیار محدود و تجهیزاتی همچون دو اسکید به طول 8 متر و عرض 2 متر و وزن تقریبی 5 تن و دو عددExchanger ، دو عدد الکترو موتور و دستگاهGear Box ، دو عدد پمپ به همراه باز کردن لاین‌های ورودی و خروجی، Spade گذاری، باز کردن پمپ‌ها و مسیرهای روغن‌کاری و باز کردن المان‌های ابزار دقیق و برقی به سرانجام رسید و محل یادشده آماده نصب دو دستگاه پمپ جدید است.

 

گفتنی است، مراحل باز کردن و حمل همه تجهیزات مشکلات خاص خودش را داشته ولی در این بین دو اسکید که می‌بایست از محل انتقال می‌یافت با ظرافت و درایت غیورمردان واحد های تعمیرات مکانیک، همکاران محوطه و نظارت کیفی واحدهای بهره‌برداری و HSE و با جابجائی میلی‌متری و بدون آسیب رساندن به سایر تجهیزات در سرویس و بدون خاموشی سایر تاسیسات انجام گرفته و در این بین راننده جرثقیل با ظرافت خاصی اسکیدها را از لبه سکو برداشته و در محل مناسب قرار و از آنجا به روی شناور انتقال داده است. در نهایت کلیه تجهیزات به صورت کاملاً سالم و قابل استفاده، جداسازی و جمع‌آوری و سپس به منطقه لاوان برای استفاده‌های مورد نیاز در دیگر بخش‌های شرکت نفت فلات قاره منتقل شد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید