کد خبر : ۱۲,۳۳۰
۲۲ مهر ۱۳۹۹ ۱۴:۴۷
ذخایر خون استان بوشهر کاهش یافت/ افزایش اهدای خون توسط بانوان
خارگ نیوز: مدیرکل انتقال خون استان بوشهر گفت: ذخایر خونی استان به دلیل شیوع کرونا و مراجعه کم افراد کاهش پیدا کرده است.
به گزارش خارگ نیوز، نرگس عبیدی در گفت‌وگو با خارگ نیوز اظهار داشت: یکی از اقدامات مهم صورت گرفته در حوزه انتقال خون استان بوشهر حضور شرکت اتریشی در حوزه بازرسی بود.
 
وی اضافه کرد: با این اقدامات، توانستیم مجوز ارسال پلاسمای مازاد استان را به کشور اتریش بگیرم و از این طریق دارو تولید و به کشور بازگردانیم و به نیازمندان کمک کنیم.
 
مدیرکل انتقال خون استان بوشهر با اشاره به اینکه فرهنگ اهدا خون در استان را ترویج داده‌ایم، افزود: اهدای خون برای نجات جان نیازمندان فراورده‌های خونی است.
 
افزایش اهدای خون توسط بانوان
 
وی تصریح کرد: برای ترویج فرهنگ اهدا خون بانوان اقدامات زیادی صورت گرفته است که در سال جاری اهدای خون بانوان پنج درصد افزایش یافته است.
 
عبیدی تاکید کرد: همه پروتکل‌های بهداشتی در زمان خون گیری توسط تیم پزشکی انتقال خون استان به دقت رعایت می‌شود.
 
راه اندازی مراکز جدید خون گیری
 
وی تصریح کرد: در حال راه اندازی مراکز خون‌گیری در مناطقی که این مراکز وجود ندارد هستیم. جزیره خارگ به‌عنوان یکی از نقاط مهم و مورد نظر این پروژه است که در این زمینه اقدامات اولیه صورت گرفته است.
 
مدیرکل انتقال خون استان بوشهر خاطر نشان کرد: ذخایر خونی استان به دلیل شیوع کرونا و مراجعه کم افراد کاهش پیدا کرده است و ما با بالا بردن فرهنگ اهدا ذخایر خونی استان را در شرایط مناسب نگه داریم.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید