کد خبر : ۱۱,۰۱۸
۲۹ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۰۲
۲۰۰۰رزمنده جنگ تحمیلی در هفته دفاع مقدس تجلیل می‌شوند
خارگ نیوز: مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر با اشاره به تجلیل از ۱۱هزار رزمنده پیشکسوت ۸ سال دفاع مقدس استان بوشهر گفت: بر اساس برنامه‌ریزی در هر شهرستان ۱۰ گانه استان بوشهر در این هفته ۲۰۰۰ رزمنده تجلیل می‌شود.
به گزارش خارگ نیوز، سرهنگ علیرضا غریبی صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و با تجلیل از حماسه و ایثار رزمندگان در 8 سال جنگ تحمیلی اظهار داشت: رزمندگان و شهدای 8 سال دفاع مقدس همان مسیر و حرکت حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) ادامه دادند و از اسلام و نظام جمهوری اسلامی دفاع کرد.
 
وی،  فرهنگ ناب محمدی(ص)، توجه به باورهای اعتقادی و دینی و داشتن روحیه ایثار و ازخودگذشتگی را یکی از ویژگی‌های رزمندگان اسلام در 8 سال دفاع مقدس دانست و تصریح کرد: شهدا، ایثارگران و رزمندگان در 8 سال دفاع مقدس استقلال و اقتدار را به ارمغان آوردند.
 
 مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر با بیان اینکه در چهلمین سال دفاع مقدس 43 هفته تا پایان سال برنامه تدارک دیده شده است خاطرنشان کرد: تا پایان سال 2 هزار برنامه در مناسبت‌های مختلف تدارک دیده شده است که 1400 برنامه آن در هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود.
 
سرهنگ غریبی، با اعلام روز شمار  هفته دفاع مقدس خاطر نشان کرد: در این هفته ضمن دیدار فرماندهان و دست‌اندرکاران 8 سال دفاع مقدس با نماینده ولی فقیه در استان بوشهر برنامه‌های این هفته آغاز می‌شود.
 
وی، با بیان اینکه در سطح کشور در طول سال از یک میلیون رزمنده پیشکسوت 8 سال دفاع مقدس تجلیل می‌شود افزود: سهمیه استان بوشهر 11 هزار رزمنده است که در هفته دفاع مقدس از 2 هزار رزمنده پیشکسوت استان تجلیل می‌شود.
 
 مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر، افتتاح نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس در موزه دریا و دریانوردی بوشهر را از دیگر برنامه‌ها دانست و تصریح کرد: تجلیل از سربازان نخبه و برپایی همایش نخستین پاسخ  به دشمن از دیگر برنامه‌ها است.
 
سرهنگ غریبی، برگزاری برنامه ویژه سنگرسازان بی‌سنگر، تجلیل از تولیدکنندگان برتر اقتصاد مقاومتی، رونمایی از تولیدات فرهنگی، هنری و رادیویی و تلویزیونی را از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان بوشهر دانست و گفت: در این هفته ضمن غباروبی و عطرافشانی قبور مطهر شهدا کنگره ملی شکوه ایثار به صورت مجازی برگزار می‌شود.
 
وی، رونمایی از آژیر قرمز تا 40 سالگی دفاع مقدس در صدا و سیما را از دیگر طرح‌ها دانست و بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی در هر شهرستان 10 گانه استان بوشهر در هفته دفاع مقدس از 200 رزمنده پیشکسوت تجلیل می‌شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید