کد خبر : ۱۰,۳۹۸
۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۲۱:۲۵
۱۱ هزار پیشکسوت دفاع مقدس استان بوشهر تجلیل می‌شوند
خارگ نیوز: مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر با بیان اینکه "بیش از یک‌هزار برنامه در هفته دفاع مقدس در استان تدوین و طراحی شده است" گفت: به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس از ۱۱ هزار پیشکسوت دفاع مقدس استان بوشهر تجلیل می‌شود.
به گزارش خارگ نیوز، سرهنگ علیرضا غریبی  هفته دفاع مقدس را یادآور رشادت‌ها و حماسی‌آفرینی‌های رزمندگان پرتوان اسلام در برابر کفر و متجاوزان دانست و اظهار داشت: در طول 8 سال دفاع مقدس، ایران اسلامی جانانه در برابر متجاوزان ایستاد و اقتدار  و قدرت خود را به رخ جهانیان کشاند.
 
وی با بیان اینکه چهلمین سالگرد دفاع مقدس از سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر آغاز  شده است گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده مراسم چهلمین سالگرد دفاع مقدس در 43 هفته از سوم خرداد تا اواخر اسفند برگزار می‌شود که هر سازمان، نهاد و نیروی مسلح به فرا خور مناسبت‌ها این مراسم‌ها را برگزار می‌کند.
 
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر از تشکیل ستاد استانی چهلمین سالگرد دفاع مقدس خبر داد و بیان کرد: ستاد استانی چهلمین سالگرد دفاع مقدس به ریاست استاندار و دبیری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تشکیل می‌شود و در شهرستان‌ها هم فرمانداران رئیس و فرماندهان نواحی مقاومت در تشکیل کمیته‌های تخصصی دبیر محسوب می‌شوند.
 
سرهنگ غریبی با اشاره به برنامه‌های هفته دفاع مقدس افزود: هفته دفاع مقدس از 31 شهریور تا 6 مهرماه برگزار می‌شود که برنامه‌های متنوع فرهنگی و اجتماعی بر اساس رعایت پروتکل بهداشتی تدوین شده است.
 
وی،  با بیان اینکه بیش از یک‌هزار برنامه در هفته دفاع مقدس در استان تدوین و طراحی شده است خاطرنشان کرد: بیشتر برنامه‌های این هفته در فضای مجازی و بخشی هم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای حقیقی از جمله سرکشی و تجلیل از رزمندگان و خانواده معظم شهداء برگزار می‌شود.
 
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر یکی از برنامه‌های چهلمین سالگرد دفاع مقدس را تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس دانست و گفت: این برنامه که در طول سال به مناسبت‌های مختلف برگزار می‌شود در سطح کشور یک میلیون رزمنده پیشکسوت مورد تجلیل قرار می‌گیرند.
 
سرهنگ غریبی با اشاره به اینکه برنامه‌های گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در قالب 43 هفته برنامه‌ریزی شده است تصریح کرد: تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس از جمله این برنامه‌ها است که به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس از 11 هزار پیشکسوت دفاع مقدس استان بوشهر تجلیل می‌شود.
 
وی با بیان اینکه برخی از رزمندگان در هفته دفاع مقدس تجلیل می‌شوند خاطر نشان کرد: رزمندگان در مناسبت‌های مختلف در طول سال مورد تجلیل قرار می‌گیرند که تمامی دستگاه‌ها این برنامه را مورد توجه قرار می‌دهند.
 
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر با اشاره به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس همزمان با هفته دفاع مقدس افزود: در این نمایشگاه سازمان‌ها، نهادها، نیروهای مسلح با ارائه دستاوردهای دفاع مقدس نقش خود در  تبیین می‌‌کند.
 
سرهنگ غریبی با بیان اینکه این نمایشگاه بر اساس پروتکل‌های بهداشتی در هفته دفاع مقدس برپا می‌شود گفت: در این نمایشگاه هر کدام از دستگاه‌ها به سهم خودشان در دفاع مقدس، دستاوردها را به نمایش می‌گذارند.
 
وی، رونمایی از کتاب دفاع مقدس را از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس دانست و بیان کرد: در این هفته همچنین از رادیو نمایش و پادکست در حوزه دفاع مقدس رونمایی می‌شود.
 
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر با تاکید بر آشنایی جوانان و نوجوانان با رشادت رزمندگان در 8 سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: آشنایی جوانان، دانش آموزان و دانشجویان با روزهای دفاع مقدس و نقش قشرهای مختلف، نهادها و سازمان‌ها از اهداف برپایی چهلمین سالگرد دفاع مقدس است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید